Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Elektronikas remonts – cik svarīgs tas ir

Elektronikas remonts – pat vismodernākā un uzticamākā rūpnieciskā, biroja un datortehnika nav pasargāta no bojājumiem, turklāt visnepiemērotākajā laikā.

KAS IR ELEKTRONIKAS REMONTS?

Mūsdienās visi izmanto elektroniku. Bet ne visa elektronika ir izturīga. Ja atrodat aprīkojuma problēmu, nesteidzieties to izmest vai meklēt vecā aprīkojuma nomaiņu. Ar remonta palīdzību var piešķirt otru dzīvi bojātai tehnikai. Sīkāk apsveriet elektronikas remontu. Atjaunošana ir tādu izstrādājumu (parasti elektronikas) pārdošana, kuri dažādu iemeslu dēļ iepriekš tika atgriezti ražotājam vai mazumtirgotājam, netika pārdoti tirgū vai netika laisti tirgū, kad tika laists klajā jauns produkts. 

Atjaunotajiem produktiem parasti tiek pārbaudīta funkcionalitāte un defekti, pirms tie tiek pārdoti sabiedrībai. Tos salabo un tālāk pārdod sākotnējais ražotājs. Nav svarīgi, vai tas ir putekļu sūcējs, televizors, kafijas dzirnaviņas vai gludeklis, TEV ŠO ļoti vajag, tieši tagad, un jau mazās rociņas sniedzas pēc skrūvgrieža vai āmura (kurš instruments kam tuvāks) nepieciešams izjaukt un redzēt, kas var salūzt ierīces iekšpusē. Ja tā, tad jums nav jāapstājas savā itusiešu impulsā, nav nekā interesantāka par elektronikas remontu pats! Bet – pagaidām vajag saudzēt mazās rociņas, citādi stunda izrādīsies nelīdzena un aizies kā sūdā, ja uzreiz ķersies pie kādas elektroierīces remonta.

Kāds ir speciālista darbs?

Elektronikas remonts ir daļa no visu industriālo iekārtu un sadzīves tehnikas apkopes. Elektronikas apkopes un remonta prasmes ir daudzuzdevumu profesija, kuras pārstāvji ir atbildīgi par elektronisko komponentu, instalāciju, ierīču, tīklu apkopi, pareizu ekspluatāciju, remontu. Profesija piemērota zēniem un meitenēm, kuriem patīk fizika, elektrotehnika un matemātika. Elektronisko iekārtu apkopes un remonta speciālistiem ir dziļas zināšanas drošības jomā, elektroniskajās shēmās, sistēmu, instalāciju, ierīču dizaina īpatnībās. 

Kurās jomās remonts ir svarīgs:

rūpnieciskās iekārtas,
tehnoloģiskās līnijas;
datori, dažāda veida sadzīves tehnika, gadžeti;
iekārtas, kas paredzētas automātiskai vadībai;
elektriskās mašīnas, darbgaldi un citi.

Rūpniecības jomā strādājošs elektronikas servisa un remonta speciālists veic plānveida apkopi, regulēšanu un regulēšanu, kā arī atbild par remontu, diagnostiku un ekspluatācijas noteikumu ievērošanu. Daudzi speciālisti izdara izvēli par labu pakalpojumu sniegšanai sadzīves tehnikas, telefonu, signalizācijas, videonovērošanas un citu jomā. Tā kā remontam nav juridiskas definīcijas, atjaunotā produkta kvalitāte būs atkarīga no avota, kas to atjaunojis. Un ne katrs atkopšanas speciālists nodrošina to, ko klienti sagaida.

Elektronikas remonta apmācība

Zināšanas un praktiskās iemaņas, kas nepieciešamas darbam elektronikas jomā, var iegūt koledžā vai augstskolā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.