Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ekspertiem domstarpības — darbi apstājas. Multifunkcionālo laukumu plānoja lietošanā nodot šoruden

DARBI APSTĀJUŠIES. Rudenī Aizkraukles multifunkcionālais sporta laukums Draudzības krastmalā 5 gabiona sienas sašķiebšanās dēļ tā arī netika pabeigts. Tagad jāgaida ne vien tehniskā pārtraukuma beigas, bet arī ekspertu vienošanās.

Iepriekš laikrakstā rakstījām par atbalsta jeb gabiona sienu topošajā Aizkraukles multifunkcionālajā sporta laukumā Draudzības krastmalā 5, kas vidusdaļā bija sašķiebusies. Pagājuši vairāki mēneši un pašvaldība saņēmusi neatkarīga eksperta atzinumu. Radušās domstarpības, kas sliktākajā gadījumā var beigties ar tiesu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības izvēlētais neatkarīgais eksperts ir devis savu slēdzienu un risinājumu sienas salabošanā, bet autoruzraudzības kārtībā tas ir jāapstiprina projektētājam, kurš savukārt uzskata, ka projektā viss ir kārtībā. Abi jomas speciālisti šobrīd mēģina rast kopsaucēju, ja tas neizdosies, lieta, visticamāk, nonāks tiesā. Jāpiemin, ka pirms neatkarīgā eksperta atzinumu par sienu sniedza cits eksperts — pats projektētājs.

Gabiona siena ir ļoti augsta, tā labota divas reizes un rezultāts joprojām ir slikts. Uldis Riekstiņš, Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors, skaidro, ka pašvaldība vēlas pārliecību, ka, izdarot darbus, nesāksies vecās problēmas — sienas slīdēšana. Pēc likuma autoruzraudzība ir projektētāja kompetencē. Konkrētajā situācijā projektētājam jāpiedāvā risinājums, kuru atbalsta neatkarīgais eksperts, vai jāpieņem eksperta risinājums un jāveic pārprojektēšana.

Bija plānots, ka multifunkcionālo laukumu pabeigs un lietošanā iedzīvotājiem nodos šoruden. Skaidrs, ka tehniskā pārtraukuma laikā nekas netiks darīts, ekspertam un projektētājam, nepanākot vienotu pieeju un jautājumam nonākot tiesā, laukuma pabeigšana ievilktos vēl uz kādu laiku.

Provizoriskās aplēses liecina, ka sienas salabošanai būs nepieciešami aptuveni 20 000 eiro, kas tik lielam projektam ir salīdzinoši maza summa. Kas segs izmaksas, vēl nav skaidrs. Būvnieks vienreiz šos darbus jau ir veicis par saviem līdzekļiem. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.