Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Eksotiskie dzīvnieki Latvijā jūtas labi

PĒRN “KARLĪNU” ALPAKĀM piedzima mazulis. Foto no mini zoo “Karlīnas”

Beidzamajos gados Latvijā ievests daudz dažādu eksotisko dzīvnieku — alpakas, lamas, kamieļi, strausi un citi. Vai mūsu platuma grādos viņi iejutušies pietiekami labi un neslimo?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piedalās zinātniskā darba tapšanā

GUNITAI GORBAČOVAI Neretas pagastā ir četri alpaku puikas. Jautāta par šo eksotisko dzīvnieku veselību viņa sit pie koka un saka, ka pašlaik viss ir kārtībā. Dzīvniekus regulāri apseko veterinārārsts Ēvalds Jankovskis no Jelgavas. Viņš dzīvniekus vakcinē, griež viņiem nagus, noņem analīzes, tādējādi sekojot veselībai. Savukārt zobus, kas alpakām ātri aug, nogriež speciālists no Ērgļu puses, kuram ir sava alpaku saimniecība “Griezītes”. Viņš dzīvniekiem arī cērp vilnu. Pašlaik Gunita teic, ka Neretas alpakas piedalās arī zinātniski pētnieciskajā darbā par parazītu klātbūtni fekālijās.

Zobi jāvīlē un nagi jāgriež

Apskates saimniecības “Karlīnas” saimnieks SILVARS DUMPIS no Vietalvas saka, ka savus dzīvniekus, tajā skaitā alpakas un lamas, baro ar papildbarību, vitamīniem, lai veterinārārstam būt mazāk darba. Silvars stāsta, ka līdz šim veselības problēmu dzīvniekiem nav bijis. Ja baros nepareizi, sāksies problēmas ar zobiem, nagiem un visu pārējo. Alpakām jāpērk speciālā granulētā barība, kā arī nepieciešams kvalitatīvs siens. Tas, ka pērn piedzima alpaku mazulis, liecina, ka ar uzturu problēmu nav.

Tāpat jāveic attārpošana, ko dara reizi gadā, kopā ar cirpšanu un nagu griešanu. Zobu griešanu uztic speciālistam no blakus pagasta, jau iepriekš pieminētajam Ianam no Ērgļiem. Silvars saka, ka pats dzīvnieku zobus neuzņemtos apvīlēt. Kad nepieciešams, veterinārijas pakalpojumus “Karlīnās” sniedz pļaviņieši Madara un Miks Kaidaki. Tā kā Silvars pats mācījies šajā nozarē, palīdzība no malas reti vajadzīga.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiāla saturu atbild laikraksts “Staburags”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.