Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Eksotiskais mājdzīvnieks — karaliskais pitons

Tas tik bija piedzīvojums — intervijas laikā manā klēpī ierausās pāris karaliskie pitoni. Sākotnējās bailes un uztraukumu gaisināja šo īpatņu saimniece Elīna Gulbe. Viņas pozitīvisms, atvērtība un stāstījums ļāva paraudzīties uz šiem eksotiskajiem dzīvniekiem no cita skatpunkta. Ne visiem šie īpatņi būs pa prātam, bet ir tādi, kas spēj saskatīt eksotisko dzīvnieku skaistumu un uzņemties rūpes par viņu labklājību.
Pirmais eksotiskais mājdzīvnieks — tarantuls — Elīnas mājās ienāca kā vārdadienas dāvana no vīramātes. Nepilna gada laikā eksotisko dzīvnieku pulks krietni pieaudzis — tagad Elīnu ikdienā iepriecina un viņa rūpējas par tarantulu, putnuzirnekli un trīs karaliskajiem pitoniem.
Pirms tam Elīna čūsku pat rokā nebija turējusi. Viņas labs draugs ir Raitis Rūtenbergs, jelgavnieks, čūsku audzētājs un entuziasts, kurš šobrīd rūpējās par vairāk nekā 60 īpatņiem. Elīna kādu laiku skatījās, ievāca informāciju, līdz izlēma iegādāties savu pirmo čūsku, kam bērni devuši vārdu Leciņš. Rāpuli Elīna iegādājās pirms aptuveni sešiem mēnešiem, augustā Leciņam apritēja gads. Kādu dienu, esot darbā, aizkraukliete saņēma informāciju no pārdevēja, pie kura iegādājās čūsku, ka ir pievesti jauni eksemplāri. Elīna ieraudzīja Banāniņu — karalisko pitonu ar salīdzinoši retu, dzeltenu nokrāsu, ko dēvē par “banānu”. Šīs čūskas izaug lielākas par standarta šīs šķirnes rāpuļiem. Pēc vārda tālu jāmeklē nebija, īpatni tā arī nokristīja — Banāniņš. Pēc neilga laika “puiku” pārim pievienojās “meitene” Kvatra, kas pie sava vārda tika pēc kāda savdabīga piedzīvojuma. “Kad iegādājos Kvatru, sēžot mašīnā, izņēmu viņu no kastītes, lai nofotografētu. Viņa ielīda mašīnā starp rokasbalstu un krēslu. Prasīju vairākiem servisa darbiniekiem Aizkrauklē un Skrīveros, lai palīdz čūsku izdabūt. Man bija vienalga par mašīnu, galvenais, lai čūskai nekas nekaitētu. Meistars atradās, izskrūvēja krēslu un viņu veiksmīgi atguvu. Vārds viņai dots, iespaidojoties no automašīnas,” stāsta Elīna.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.