Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Eksāmenu laiks jau pusē

Foto: PIXABAY

Pamatskolu un vidusskolu beidzējiem turpinās eksāmenu laiks. Aizkraukles novada skolās šogad 9. klasi kopā beigs 124 skolēni, bet vidusskolu — ap 250 jauniešu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Beidzot 9. klasi, skolēniem jānokārto četri eksāmeni — mācībvalodā, matemātikā, vienā svešvalodā pēc izvēles un Latvijas vēsturē. Mazākumtautību izglītības programmu skolēniem papildus jākārto centralizētais latviešu valodas eksāmens. Pēdējie pārbaudījumi skolēniem vēl divi — 1. un 2. jūnijā svešvalodā un Latvijas vēsturē 7. jūnijā.

Arī nākamajā mācību gadā 9. klašu absolventiem būs četri obligātie eksāmeni, bet vērtējumu tajos izteiks procentos, kas veidojas no pārbaudes darbā iegūtajiem punktiem pret maksimāli iegūstamajiem punktiem. Šīs izmaiņas dos iespēju salīdzināt visu valsts pārbaudes darbu rezultātus — gan tos, kuri tiek vērtēti mācību iestādēs, gan tos, kuru vērtējumu nodrošina Valsts izglītības satura centrs.

Vidējās izglītības iegūšanai šogad jānokārto trīs obligātie centralizētie eksāmeni — latviešu valodā, svešvalodā un matemātikā. Pārējie ir pēc skolēnu izvēles, un tie vēl turpinās. Aizkraukles novada Izglītības pārvaldes vadītāja Sarmīte Kļaviņa informēja, ka no izvēles priekšmetiem visvairāk eksāmenu kārtoja bioloģijā — 15, fizikā — 11, ķīmijā — pieci, bet vēsturi izvēlējies viens skolēns. Vēl šogad vērtējums vidējā izglītībā centralizētajos eksāmenos ir iegūts, ja skolēna darba kopvērtējums ir lielāks par pieciem procentiem. No nākamā gada tas, visticamāk, mainīsies un būs augstāks.

Sertifikātus par pamatizglītības iegūšanu skolēniem izsniegs 14. jūnijā. Vispārējās vidējās izglītības sertifikātus skolēniem un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem, kuri centralizētos eksāmenus kārto pamattermiņā, tos plānots izsniegt 29. jūnijā, bet tiem, kuri kaut vienu centralizēto eksāmenu kārtos papildu termiņā — 5. jūlijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.