Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Dzīvot bez bailēm. Saruna ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu.

Ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš: “Mēs esam stipra nācija, un tā mums sevi arī jāprezentē” Janvārī ir Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas diena un 1991. gada barikāžu atceres laiks. Pašlaik publiskajā telpā izskan dažāda informācija par iespējamu karadarbību, valstu drošību, kas nodarbina arī daudzu Latvijas iedzīvotāju prātus. Uz sarunu aicinājām Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu, kurš uzsver — cilvēkiem šobrīd nevajag baidīties, bet būt vienotiem.


LĪGA VĪKSNA


Toreiz, barikāžu laikā, viņš pats neatradās Latvijā, bet uzsver — šie notikumi ir spilgts piemērs tam, kā Latvijas nācija var mobilizēties, un tas ir vislielākais dārgums. “Tā ir arī atbilde skeptiķiem, kuri saka, ka Latvijas sabiedrība ir pārāk sadalīta, pārāk orientēta uz ģimeniskām un saimnieciskām lietām, ikdienas vajadzībām, bet mazāk, lai nodrošinātu Latvijas valsts aizsardzību. Latvijas valsts ir stipra, tikai pateicoties Latvijas sabiedrībai, kas barikāžu laikā spēja mobilizēties un aizstāvēt valstisku kustību,” saka komandieris.


— Pašlaik medijos pasaulē un Latvijā izskan ļoti daudz un dažāda informācija par iespējamu karadarbību. Kā justies Latvijas iedzīvotājiem, to dzirdot?


— Latvijas sabiedrībai nevajag baidīties, jo īpaši viena iemesla dēļ: mēs esam stipri, kad esam vienoti, viens otru atbalstām. Objektīvi un ar skaidru prātu domājam par visu to, kas notiek mums līdzās. Tā parādām savu gara spēku. Tad bailes izgaist. Mēs esam stipra nācija, un tā mums sevi arī jāprezentē. Nav tāda jēdziena pasaules vēsturē, ka maza valsts un nācija ir nespējīga, viegli iekarojama. Nav! Vēsturē ir daudz spilgtu piemēru, kad pat ļoti mazskaitlīgi bruņotie spēki un nācijas ir uzvarējuši būtisku pārspēku — iebrucējus. Tāpēc Latvijas sabiedrībai nevajag uztraukties par to, kas notiek mums apkārt no tāda skatpunkta, ka tas varētu būt apdraudējums nācijai. Bet ir jāuztraucas par to, ka mums apkārt ir kaimiņi, kuri diezgan lielā mērā apdraud citas valstis, un te mums sevi vajag parādīt kā sabiedrību, kura ir gatava palīdzēt tiem, kuriem pašlaik klājas daudz sliktāk, neskatoties uz to, ka mums pašiem arī daudz kā nepietiek.


Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.