Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Dzīvokļa īpašuma likuma jaunā norma varētu aktivizēt “guļošo” vairākumu un mudināt visus piedalīties nama apsaimniekošanā

Manuprāt, īsti pareizas jaunās normas nav. Lēmumu svarīgos jautājumos pieņems mazākums — pat Saeimā tā nenotiek. Jebkuru lēmumu pieņemšanā svarīgi ir uzrunāt cilvēkus. Saprotu, ka lielākoties runa ir par daudzdzīvokļu māju renovāciju. Jā, Rīgā tā ir problēma, uzrunāt visus dzīvokļu īpašniekus un kopīgi nolemt, bet no tā izriet virkne citu jautājumu. Ja mazākums nolemj, ko par to saka bankā? Savulaik bija tā, ka lēmuma pieņemšanai par mājas renovāciju pietika ar 51% īpašnieku atbalstu, bet banka aizdevumu izsniedza vien tad, ja piekrita 75% īpašnieku. To paredzēja bankas iekšējie noteikumi, bet bez šī atbalsta reālus darbus nav iespējams veikt. Arī tagad, ja bankai būs citi nosacījumi, tad norma par lēmuma pieņemšanu mazākumā neko faktiski nedos. Ja nav finansējuma, tad darbus sākt nav iespējams. Līdz ar to rodas jautājums, vai šīs normas faktiski ir saistošas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.