Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Dzīvo krāšņi arī pelēkā ikdienā. “Pīlādzīša” modes skate — desmito reizi

“PĪLĀDZĪŠA” MODELES — viena par otru krāšņākas. Foto no “Pīlādzīša” albuma

Tā jau kļuvusi tradīcija, ka Kokneses senioru klubiņš “Pīlādzītis” pavasari sagaida ar modes skati 8. martā. Šogad tā bija īpaša divu iemeslu dēļ — tā norisinājās desmito reizi un notika pēdējo reizi sociālā dienesta telpās Vērenes ielā. Turpmāk “Pīlādzītim” būs jauna mājvieta Kokneses apvienības pārvaldes ēkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sagrauj visus standartus

Žurnāla “Una” februāra numura intervijā televīzijas un radio raidījumu vadītāja Baiba Sipeniece-Gavare saka: “Apkārt notiek baisas lietas, un cilvēkiem patlaban ļoti nepieciešams uzelpot, pasmaidīt, uz mirkli aizmirsties. Mans novēlējums ir ļauties — dariet trakas lietas, esiet nenopietni, sviniet dzimšanas dienas, visus svētkus, kādi vien ir! (..) Neviens neatdos atpakaļ nevienu dienu. Lai cik skumji tas būtu. Tāpēc visas dienas ir jādzīvo krāšņi. Arī tad, ja tā ir pelēkā ikdiena, tā jādzīvo forši”. Un klubiņa “Pīlādzītis” dalībnieki tieši tā arī dara — dzīvo krāšņi un sagrauj bieži vien dzirdētos vispārpieņemtos standartus par cilvēkiem senioru vecumā. Par spīti dažam labam īgņam un skeptiķim. Un modes skate ir viens no viņu izaicinājumiem.

Skate pat kovida laikā

No pirms desmit gadiem sāktās tradīcijas kolektīvs neatteicās pat kovida laikā. Ievērojot visus ierobežojumus, lai radītu mazu svētku noskaņu, viņi saposās un devās pastaigās, kuru laikā tapa fotogrāfijas. Klubiņa fotomāksliniece Lonija Broka no iesūtītajām fotogrāfijām izveidoja skaistu sveicienu svētkos ar nosaukumu: “Es Tevi atradu sniegā”. “Pīlādzīša” dāmu un kungu “Defilē 2021” Kokneses sniegotajās ainavās bija skatāms arī sociālā tīmekļa vietnē “Youtube”.

Iepazīstina ar modes vēsturi

Šogad modes skate ar nosaukumu “Ak, pavasar, ak, pavasar!” pulcēja ap 40 interesentu. Skatē piedalījās 13 modeļi no pašu vidus, visi bija rūpīgi gatavojušies, darbojās vērtēšanas komisija no Sociālā dienesta (Sandra, Ginta, Līva, Marika). Modeļu pārģērbšanās pārtraukumos skatītāji tika cienāti ar bērzu sulu, savukārt “Pīlādzīša” vadītāja Zenta Bērziņa iepazīstināja skatītājus ar modes izcelsmes vēsturi pasaulē, 2024. gada modes tendencēm un Rīgas modi starpkaru periodā Latvijā. Viņa uzsvēra, ka mūžam mainīgā mode apģērbā ietver arī raksturojumu noteiktām ģeopolitiskām norisēm pasaulē. Piemēram, šī gada modē akcentēti metāliskie krāsu toņi — leduskrāsas zilais, sudrabs (ieroču čaulas ir ar sudrabainu metālisku spīdumu), tā pieļauj krasus pretstatus: ciets — mīksts, stūrains — gaisīgs, vīrišķīgs — sievišķīgs un ietilpīgās metāliskā spīduma maisveida somas (drošības sajūtai).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izzūd viss sliktais

Pasākuma noslēgumā žūrija atzina, ka tas bijis grūts uzdevums — noteikt labākos modeļus. Taču pie Lonijas Brokas dizainētajiem diplomiem tika visi — katrs dalībnieks ieguva kādu no astoņām nominācijām. Par līdzdalību pasākumā pie Sociālā dienesta diplomiem tika arī visi klubiņa skatītāji. “Pasākums bija izdevies”, teic “Pīlādzīša” vadītāja Zenta Bērziņa. “Modes skate visiem patika, īpašs prieks, ka to apmeklēja arī mūsu klubiņa gados cienījamākie dalībnieki Ausma Ancāne, Terēze Gerasimova un Gio Saule-Upners. Paldies arī Sociālā dienesta darbiniecēm par labvēlīgo atsaucību un palīdzību! Šī diena bija jauki pavadīts dzīves laiks, kurā uz mirkli izzuda visas nepatikšanas un slimības.” 

Modes skates nominācijas un to ieguvēji

 Atjautība — Biruta Blaua.

 Drosmīgākais — Jānis Iesalnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Daudzveidība — Ilze KalvišķeAntonija Ribakova.

 Elegance — Zigrīda GarkakleRasma Taukule.

 Grācija — Roze Brensone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Orģinālākā — Elza SurakaAnna Zālīte.

 Pārsteigums — Lība ZukuleZenta Bērziņa.

 Starojums — Ņina RušmaneIlga Tiltiņa.

 Skatītāju simpātiju balva — Biruta BlauaŅina Rušmane.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.