Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Dzimtsarakstiem Pļaviņās — 100!

Vairākās paaudzēs no dzimšanas līdz aiziešanai mūžībā
Pļaviņām šis ir skaistu jubileju bagāts laiks — pilsētai 95 gadi, bet dzimtsarakstu darbībai šajā vietā jau 100. Vairākās paaudzēs ar to saistās cilvēka nozīmīgākie brīži — no dzimšanas līdz aiziešanai mūžībā.
Agrāk par pilsētu
Dzimtsarakstu darbība Latvijā sākās 1921. gadā, kad cilvēka dzimšanas, laulību un miršanas reģistrāciju sāka veikt laicīgās iestādes, bet ne vairs kristīgās konfesijas. Pirmā dzimtsarakstu nodaļa nodibināta Rīgā, bet arī Pļaviņas ilgi nekavējās, te darbība sākās 1922. gada pavasarī, kad šī vieta vēl bija miesta statusā. Līdz ar pilsētas dibināšanu 1927. gadā tā kļūst par Pļaviņu pilsētas Dzimtsarakstu nodaļa u. Laiku gaitā pašvaldību un dzimtsarakstu darbu skārušas dažādas pārmaiņas, un tagad tas ir Aizkraukles novada Dzimtsarakstu nodaļas sastāvā, bet darbība Pļaviņās turpinās.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.