Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Dziesmas un dejas velta varoņiem, kas cīnās par Ukrainas brīvību

Baibas Skabas foto

Arī ceturtdienas vakarā aizkraukliešus un pilsētas viesus ar saviem priekšnesumiem iepriecināja ukraiņu jaunieši, kas šonedēļ atpūšas Aizkraukles novadā. Tomēr šim koncertam bija cita nokrāsa — tas tika veltīts varoņiem, kas cīnās par Ukrainas brīvību kaujas laikā. Koncerta apmeklētāji tika aicināti ziedot drona iegādei, kas nepieciešams Ukrainas valsts robežsardzes kņaza Volodimira Lielā vārdā nosauktajai 105. robežsardzes vienībai, 2. robežsardzes komandantūrai ar dislokācijas vietu Semjonovka, 6. robežsardzes vienībai ar dislokācijas vietu Turja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat kā iepriekšējā dienā dziedāja Anna, Anastasija un Marija no vokālās grupas “Ritms”, tērpus demonstrēja Korjukivkas deju un modes teātra “Fashion zone” dalībnieces, dejoja Slavutičas deju studijas grupa “Dance Versia”, savu pašsacerēto dziesmu “Es būšu tev līdzās” dziedāja Darja Meļņika. Viņa arī pateicās Latvijai par sniegto atbalstu Ukrainai.

Pirmo reizi Aizkrauklē viesojās Novohuivinskes pilsētas jaunieši. Ukrainai veltītu deju dejoja Katja Sajenko, meitenes Darina, Asja un Irina dziedāja dziesmu, kas reiz bija dziedātājas Sofijas Rotaru repertuārā un vecākajai paaudzei labi zināma. Uz skatuves kāpa arī visi no Novohuivinskes atbraukušie jaunieši un rādīja kopīgu deju. Jāpiebilst, ka viņi iepazinās tikai tagad, atbraucot uz Latviju, un viņu priekšnesums tapa pāris dienās.

Kā jau tika teikts, šīs dienas koncerts veltīts tiem drosmīgajiem vīriem, kas ar agresoru cīnās kaujas laukā. Dažas dienas pirms došanās uz Latviju karā krita “Fashion zone” dalībnieces Žannas tētis. Žannas mamma vīra piemiņai iededza sveci, sanākušie ar mirkli klusuma pagodināja Žannas tēta un visu kritušo piemiņu, savukārt Žanna tētim veltīja deju. Sāpes un citas emocijas uz āru lauzās katrā Žannas kustībā. Savas jūtas viņa izteica dejā. Taču dzīve turpinās, cīņa par brīvību turpinās. Slava Ukrainai!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.