Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Dzejas raibajā pasaulē. Iršos godina Jāzepa Osmaņa piemiņu.

Iršos, septembra nogalē, atjaunotajā Magazīnas ēkā skanēja dzeja un dziesmas. Pagasta dzejas dienā godinājām dzejnieku Jāzepu Osmani. Ja dzejnieks uz mums nenoraudzītos no mākoņa maliņas, tad šovasar viņš svinētu savu 90. dzimšanas dienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāzepa Osmaņa literārā darbība ļoti plaša un daudzveidīga. Viņu pazīstam kā latviešu rakstnieku, tulkotāju un mākslinieku, kurš apbalvots ar Latvijas un Polijas nopelniem bagātā kultūras darbinieka goda nosaukumu.

Dzejnieks ir īpaši populārs mazo lasītāju vidū. Dzejas stundas laikā paši mazākie Pērses sākumskolas bērni klātesošos priecēja ar sirsnīgiem un kustīgiem priekšnesumiem. Varēja saklausīt Jāzepa Osmaņa humora dzirksti, atskaņas un daudz mīļuma starp jaukajām dzejas rindām.

Mazo bērnu un skatītāju prieka dzirksti pārņēma vecāko klašu skolēni. Raugoties uz skolēnu priekšnesumiem un deklamēšanas mākslu, radās pārliecība, ka Jāzepa Osmaņa dzeja ir iekritusi viņu sirsniņās, ir piepildīta bērnu emocionālā krātuvīte un arī visiem klātesošajiem tiek pa kripatiņai no laimes sajūtas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzeju lasījumi mijās ar muzikāliem priekšnesumiem. Par tiem parūpējās Iršu sieviešu vokālais ansamblis un Pērses sākumskolas bērnu ansamblis. Muzikālie priekšnesumi Magazīnas telpās notika pirmo reizi. Jāatzīst – skanēja ļoti labi.

Bibliotēkai, sadarbojoties ar Pērses sākumskolu, dzejas dienas rīkošana ir izveidojusies par noturīgu un skaistu tradīciju. Pasākuma otrajā daļā interesenti iepazinās ar prezentāciju “Dzejas dzirkstīšana Iršos”. Nesteidzīgi, apskatot fotogrāfijas, tika atsaukta atmiņā Iršu pagasta dzejas dienu vēsture.

Sirsnīgs paldies skolotājām, kuras skolā bērnus ieved dzejas pasaulē, māca un iedrošina uzstāties. Liels paldies bibliotēkas atbalstītājiem un skatītājiem, kuri baudīja jauko pasākumu!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja Dace Grele

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.