Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Draudzība turpinās. Jēkabpils ukraiņu biedrība “Javir” koncertē Pļaviņās

DĀVĀTS NO SIRDS. Biedrības dāvināto tradicionālo maizi, ko ukraiņi dēvē par karavaju un pasniedz uz izšūta dvieļa, saņēma Pļaviņu kultūras centra saimniece Astrīda Davidova. Sandras Pumpures foto.

Sirsnīgi un aizkustinoši izskanējis Jēkabpils ukraiņu biedrības “Javir” kolektīvu koncerts Pļaviņu kultūras centrā, noslēdzot tur janvārī apskatāmo ukraiņu nacionālo tērpu fotoizstādi. Dziesmas skanēja gan ukraiņu, gan latviešu valodā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā atzina Pļaviņu kultūras centra direktore Astrīda Davidova, radošā sadarbība ar biedrību sākās pirms vairāk nekā desmit gadiem. Pļaviņu sieviešu koris un dejotāji ar koncertprogrammu 2009. gadā devās uz festivālu Odesā, kur atbalstu sniedza pļaviņietis Grigorijs Šinkarjuks. Arī viņa ģimene saistīta ar biedrību “Javir”, un pamazām abas pilsētas vienoja kultūras draudzība. Par to pateicība tagadējai biedrības vadītājai Valentīnai Zarnickai un pārējiem, kuri pasākumos Pļaviņās viesojušies ne reizi vien.

JĒKABPILIEŠI PATEICĀS par sirsnīgo uzņemšanu.

Šoreiz klausītājus iepriecināja biedrības “Javir” radošie kolektīvi — bērnu vokālā studija un jauktais ansamblis. Aizvadītais koncerts gan nesa līdzi satraukumu par karu Ukrainā, bet, kā atzina viena no dziedātājām, dziesmas, lai skan nevis skumjām, bet priekam, jo ukraiņi, tāpat kā latvieši, ir dziedātāju tauta. Ukraina ir viņu dzimtene, bet Latvija — mājas, kur dzīvots daudzus gadus, veidojušās ģimenes, bet sirdī allaž tuvas bijušas savas nacionālās vērtības. Tās izskanēja gan smeldzīgajās un ritmiskajās melodijās par tēvzemi, brīvību un mīlestību, gan bija redzamas tērpos.

Biedrības vokālais ansamblis šomēnes piedalījās arī mazākumtautību amatiermākslas kolektīvu un individuālo izpildītāju skatē, iegūstot pirmās pakāpes novērtējumu un ceļazīmi uz Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem šovasar. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.