Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Domas un ieceres var mainīties vairākas reizes, un, tikai pamēģinot, var zināt, kas tev īsti der

Pļaviņieti Mārci Beķeru mācības un darbs šobrīd aizvedis uz Rīgu, kur dzīves ritms izvērties spraigs. Aizvadītais laiks devis iespēju izmēģināt un izvērtēt lietas, kas saista un padodas, nolikt malā kādu sapni un rast citus. Arī Pļaviņas nav aizmirstas, un dzimtajā pusē viņš ar ģimeni ir biežs viesis.
Skolas gados Mārci visi atceras kā jaunieti, kuru aizrāva fotografēšana. Ne viņam pašam, ne citiem nebija šaubu, ka nākotnē izvēlēsies radošu profesiju. Tā arī bijis, un viņš sāka mācīties kultūras menedžmentu Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras koledžā, papildinot fotografēšanas zinības. Tomēr, kā atzīst Mārcis, sapņi no realitātes bieži vien atšķiras, un tā bijis arī viņa gadījumā.
— Jau studiju laikā sapratu, ka kultūras joma ar neparedzamo darba laiku un grūti plānojamajiem ienākumiem tomēr nav domāta man, bet koledžu pabeidzu. Tagad jau sešus gadus mans darbs saistīts ar tirdzniecības uzņēmumu “Stockmann”, kur savulaik vēl kā students sāku strādāt par pārdevēju, tad klientu servisā un nesen kļuvu par uzņēmuma klientu nodaļas vadītāju. Līdz ar to dzīvē sācies jauns izaicinājums. Arī šajā darbā, līdzīgi kā kultūrā, esi saistīts ar cilvēkiem, bet ir vairāk konkrētības, kas saista labāk. Esmu cilvēks, kuram patīk risināt dažādus jautājumus, darīt to ātri un labi. Situācijas ikdienā ir atšķirīgas, un mēs katrs esam dažādi, ar savu izpratni par dzīvi, un tādi ir arī veikala klienti, — saka Mārcis.
Viņš piebilst, ka dinamiskā darba ikdiena liek nosvērties par labu darbam šajā jomā arī turpmāk. Arī sieva Sintija, ar kuru kopā viņš devās studēt uz Rīgu, pēc laika radošo nodarbošanos kino jomā nomainījusi uz sabiedrisko attiecību jomu Eiropas Parlamentā, bet tagad veic mārketinga un sociālo tīklu administrēšanu konkrētam uzņēmumam. Abiem vairāk tīk noteiktāks darba laiks, lai ir brīži, ko veltīt saviem tuvākajiem, bet fotografēšana palikusi kā papildu darbiņš viņu brīvā laika aizpildīšanai, ja kāds aicina iemūžināt kāzas vai citus dzīves mirkļus.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.