Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Divu mākslinieču satikšanās. Darbu radīšanā izmanto maizes maisiņu aizdares

Baibas Skabas foto

Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā apskatāma tekstilmākslinieču Ingrīdas Sūnas un Zanes Lūses izstāde “Satikšanās”. Zīmīgi, ka abu mākslinieču darbi aplūkojami laikā, kad Latvijā norisinās Dziesmu un deju svētki, jo arī šī izstāde ir tautiskā noskaņā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zanes Lūses darbi veidoti kā grīdsegas vai lupatdeķi, taču lupatu vietā izmantoti citi materiāli. Piemēram, darbā “Pavasaris klāt” izmantotas savirpinātas avīžu un žurnālu lapas. Piemeklēti arī toņi, kādi sastopami dabā, kad tikko sācies pavasaris — pelēkajam cauri spraucas zaļais. Darbā “Saules ceļš” apvienoti papīrs, lins, vilna. Vecas, iedzeltējušas avīzes ir iestrādātas darbā ar nosaukumu “Tas viss jau ir bijis”.

Interesanti ir autortehnikā veidoti Ingrīdas Sūnas darbi. Tiem māksliniece izmantojusi plastikāta sietu un maizes maisiņu plastmasas aizdares, un rezultātā tie izskatās kā pērlīšu izšuvumi. Piemēram, darbs “Vecmāmiņas prieks” atgādina tamborētu mežģīni. Šajā pašā tehnikā ir veidots arī darbs “Ūdens un vējš”, kurā plastmasas aizdarītes izkārtotas kā viļņi vējā.

Paralēli novatoriskajiem materiāliem ir arī darbi ar tradicionālajiem — linu, vilnu, sizalu. Tāds ir Ingrīdas Sūnas gobelēns “Klusums”, kurā dominē zemes toņi — pelēkais, brūnganais, zaļais.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vēsta internetā atrodamā informācija, abas mākslinieces ir absolvējušas Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu un mācījušās pie profesora Rūdolfa Heimrāta.

Baibas Skabas foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.