Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Dīvāna enciklopēdija: kas būtu jāzina par šīm mēbelēm?

Meklējot jaunu dīvānu, var rasties daudzi jautājumi: kurš mēbeļu dizains ir daudzpusīgākais, kāda ir atšķirība starp stingru un brīvu atzveltnes veidu, un daudzi citi. Ir diezgan daudz aspektu, kurus ieteicams izvērtēt. Lai padarītu meklēšanu daudz vienkāršāku un patīkamāku, mēs piedāvājam visaptverošu dīvānu enciklopēdiju.

Vispārīgi stila termini

„Sectional“ vai moduļu: šādiem dīvāniem ir vairākas daļas. Visbiežāk šīs mēbeles ir L vai U formas un citādi zināmas kā mīkstie stūra dīvāni.

„Loveseat“: maza dīvāngulta, parasti divvietīga.

Zema un augsta atzveltne: pirmā, sēžot uz dīvāna nesasniedz galvu, bet otrā atrodas tās līmenī vai augstāk.

„Shelter“: slēptā dīvāna atzveltne un roku balsti ir vienā augstumā. Tā veidojams savdabīgs patvērums.

„Overstuffed“: viss mēbeļu rāmis ir pārklāts ar polsterējumu. Šādi dīvāni parasti ir diezgan masīvi, noapaļoti un ērti.

„Chesterfield“: šādu dīvānu galvenā iezīme ir polsterējumā dziļi iestrādātās pogas vai kniedes un roku balsti, kas it kā ir ietīti uz āru. Šādas detaļas piešķir mēbelēm ļoti elegantu klasisku izskatu.

Atzveltņu veidi

Izturīga: šī ir pilnībā polsterēta atzveltne ar papildu spilveniem.

Polsterēta vai brīva: atzveltnei ir integrēti atbalsta spilveni.

Stepēta: dīvāngulta ar atzveltni ar dziļām kniedēm vai pogām izskatās ārkārtīgi eleganti. Noklikšķiniet uz saites un pārliecinieties paši.

Ar daudziem spilveniem: kā norāda nosaukums, šāda veida atzveltnei ir daudz spilvenu. Tie palīdz radīt neformālu un atslābinātu izskatu.

Polsterējuma veidi

T-veida: šāda veida polsterējums ir kā aptīšana ap dīvāna balstiem. Tāpēc mēbeles iegūst formu, kas atgādina burtu T.

Viengabalains: šāda veida polsterējums sniedzas pāri visam dīvāna sēdeklim (pamatnei) bez atstarpēm.

Roku balstu veidi

Vīti: tie ir tradicionālākie dīvāna roku balsti, izliekti uz āru.

Angļu: šāda veida roku balsti ir pietiekami zemi un nesasniedz dīvāna sēdekļa malu. Tāpēc tie aizņem maz vietas.

Kvadrāta: šiem roku balstiem ir raksturīgas taisnas līnijas un asi leņķi. Dīvāns ar tiem izceļas ar savu moderno, minimālisma izskatu.

Smokinga: šie roku balsti ir augsti, vienā līmenī ar atzveltni. Tāpēc mēbeles izskatās ļoti moderni.

Dīvāna konstrukcija

Rāmis: mēbeles “skelets” lielā mērā ir saistīts ar tās ilgmūžību. Augstas kvalitātes dīvānu rāmji ir izgatavoti no stipra dižskābarža koka. Konstrukcijas sastāvā ir arī izturīgs saplāksnis.

Pildījums: atkarībā no dīvāna modeļa tas var atšķirties. Viena no visizplatītākajām iespējām ir poliuretāns. Tas ir izturīgs materiāls, kas nodrošina sēdēšanas komfortu un ātri atgriežas sākotnējā stāvoklī. Sēdekļa pamatni var izgatavot arī no kabatas atsperu bloka. To raksturo izturība, tāpēc arī pēc ilgāka laika tas saglabājas vienā formā.

Spilveni: tie var būt izgatavoti no ļoti elastīga poliuretāna vai pildīti ar spalvām un silikona granulām, kas vienmērīgi sadalās un ideāli aizpilda spilvena iekšpusi.

Kā izvēlēties?

Lai dīvāns atbilstu mūsdienu cilvēku vajadzībām, tam jābūt ne tikai skaistam. Īpaši svarīga ir tā funkcionalitāte un ērtības. Tāpēc, izvēloties jaunu mēbeli, ieteicams pievērst uzmanību, vai tā tiešām atbilst šiem kritērijiem.

Jums vajadzētu arī noskaidrot, kāda veida apsitums jums ir vispiemērotākais: āda vai tekstils. Pirmie ir klasiski, vienmēr izskatās moderni, taču ādai nepieciešama lielāka uzmanība kopšanā. Tekstils, ja tas ir impregnēts, ir izturīgāks pret mitrumu un netīrumiem. Turklāt ir arī mājdzīvniekiem piemēroti audumi – tie ir noturīgāki pret to draiskulībām.

Plašs mēbeļu un to apsitumu klāsts ļauj realizēt Jūsu personīgās interjera vīzijas. Tātad, ja jums ir sava – negaidiet, viss ir jūsu rokās. Jauns dīvāns var palīdzēt jūsu mājām iekrāsoties jaunās, neredzētās krāsās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.