Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Diskusijas raisa apbalvojumu piešķiršana un pasniegšana

Ilustrācija no canva.com

Aizkraukles novada dome apstiprinājusi grozījumus nolikumā par pašvaldības apbalvojumu dibināšanas un piešķiršanas kārtību. Taču pirms lēmuma pieņemšanas raisījās plašas diskusijas par šo tēmu un daži jautājumi tā arī palika neatbildēti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā apbalvojumi ir saistīti ar naudas balvām, savukārt likums par iedzīvotāju ienākuma nodokli nosaka, ka tas ir ienākums, kas apliekams ar nodokli, tad nolikumā tika precīzi atrunāts, ka naudas balva ir summa, ko cilvēks saņem pēc nodokļu nomaksas. Tādā veidā tika nodrošināta minētā punkta pareiza un nepārprotama interpretācija. Ja Goda pilsoņa apbalvojuma saņēmējam paredzēta naudas balva valstī noteiktās minimālās algas apmērā, kas šogad ir 600 eiro, tad šādu summu cilvēks arī savā bankas kontā saņems.

Līdz šim nolikums paredzēja, ka pretendentus apbalvojumam “Goda pilsonis” var pieteikt līdz katra gada 1. maijam. Nu šis punkts svītrots un noteikts, ka pretendentus šim apbalvojumam var pieteikt visa gada garumā. Šie nolikuma grozījumi raisīja diskusijas, kad tad būtu piemērotākais brīdis un pasākums šī apbalvojuma pasniegšanai. Piemēram, Aizkrauklē iepriekš Goda pilsoņi sveikti pilsētas dzimšanas dienai veltītajā pasākumā 10. janvārī. Kādā vietā tas darīts Valsts svētku pasākumā vai novada svētku laikā. Šogad Aizkraukles novada pašvaldības apbalvojumus pasniegs Valsts svētku koncertā, kas 18. novembrī notiks Jaunjelgavā. Kad to darīt citugad – jautājums palika atvērts.

Deputāts Guntis Libeks lūdza paskaidrot, ar ko Atzinības raksts atšķiras no Pateicības, savukārt deputāte Elita Kaņepēja interesējās, kāpēc Pateicību var saņemt gan juridiskas, gan fiziskas personas, bet jaunajā nolikuma redakcijā paredzēts, ka Atzinības rakstu var saņemt tikai fiziskas personas, juridiskās tajā nav iekļautas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Zālītis aizrādīja, ka par nolikumu plaši diskutēts komitejās un šādā redakcijā nolikuma virzīts apstiprināšanai domē. ◆

Aizkraukles novada pašvaldībā ir četri apbalvojumi

Augstākais apbalvojums ir Goda pilsonis, Goda raksts, Atzinības raksts, Pateicība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.