Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Diskusija par Andreju Upīti turpinās: “Lai vērtētu, vajadzīgas nopietnas zināšanas”

Lasu regulāri avīzi “Staburags”, tādēļ nolēmu izteikt arī savu viedokli par izlasīto. Tā ir tēma par Andreju Upīti. J. Lablaika raksts “Andrejs Upīts — rakstnieks, ne tikai”. Autors sevi nosauc par privātvēsturnieku. Kāpēc gan ne? Mēs daudzi iedomājamies, ka esam tādi privātvēsturnieki. Taču — būtu jāatceras, ka vēsture nav tikai atsevišķu laika nogriežņu izvērtējums pēc sava prāta un saprašanas. Tie ir visi debesu vēji, kas plosās pasaules telpā, un, lai tos vērtētu, vajadzīgas nopietnas zināšanas.
J. Lablaiks atsaucas uz G. Libeka publikācijām, sacīdams, ka tajās par Andreja Upīša biogrāfiju bijis bagātīgs datu materiāls. Bet dīvaini — mani pat īpaši izbrīnīja, ka, par tik nopietnu tēmu rakstot, faktu materiāls ir tik nabadzīgs. Tas pats jāsaka par J. Lablaika publikāciju.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.