Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Dāvinājums Pļaviņām vienā izstādē. Skaistākie pilsētas skati.

Līdz 17. septembrim Pļaviņu kultūras centrā skatāma izstāde “Pļaviņu krāsu palete”, kurā iekļauti darbi no šovasar pilsētā aizvadītā mākslinieku plenēra. Tā noslēgumā katrs dalībnieks dāvāja vienu darbu pilsētai, kas šogad svin 95 gadu jubileju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē aplūkojami Agneses Krastenbergas, Maijas Bērziņas, Rutas Štelmaheres, Ligitas Caunes, Taigas Kalvišķes, Dainas Eglītes, Jura Ģērmaņa, Andreja Severetņikova, Valērija Dičkovska, Jāņa Jansona, Jāņa Jēkabsona un Elmāra Ošiņa darbi.

Pļaviņu skaistākie skati, tai raksturīgākās ēkas, ielas un, protams, Daugava ar tās gleznainajiem skatiem. Tas viss redzams gleznās mākslinieku skatījumā. Visvairāk gan gleznota mūsu likteņupe, un to mākslinieki atzina arī plenēra noslēgumā. Kā tobrīd stāstīja gleznotāja Ligita Caune, strādājuši tik cītīgi, ka nebijis laika neko daudz ievērot apkārt. Pļaviņieši ar lielu pietāti izturējušies pret viņu darbu un netraucējuši. Ligitai gan bijusi aizraujoša saruna ar kādu ieinteresētu zēnu, kurš vērojis, kā viņa glezno, un norādījis, ka viņas attēlotais skats nav gluži tāds kā dzīvē. Māksliniece skaidrojusi, ka mākslas darba būtība nav visu attēlot ar fotogrāfisku precizitāti, bet darbā ielikt arī savu redzējumu, un prieks, ka jaunajai paaudzei ir tik radoša interese. Izstāde patiesi ir kā krāsu palete, jo katra mākslinieka gleznošanas rokraksts ir atšķirīgs, līdz ar to arī darbi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.