Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Daugavā situācija mainīga. Pļaviņās līdz plūdu līmenim atlikuši pāris metri

Sandras Pumpures foto

Trešdienas rītā Daugavā pie Pļaviņā saglabājās augsts ūdens līmenis, bet pēc aizvadītās nakts, tas nedaudz krities. Upe gan joprojām pilna ar ledu un vižņiem, kas vietām jau sasniedzis krastu. Aiviekste lielākoties brīva no ledus, bet tas sablīvējies pie ietekas Daugavā. Situācija pilsētā pagaidām mierīga, jo nav ledus kustības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aģentūra LETA vēsta, ka šorīt, 28. februārī, Daugavā pie Pļaviņām un Zeļķu tilta ir bīstami augsts ūdens līmenis, applūst plašākas teritorijas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Daugavas krastos starp Pļaviņām un Jēkabpili, kā arī Aiviekstes lejtecē hidrologi otrdienas vakarā izsludināja oranžās pakāpes brīdinājumu.

Trešdien pulksten 4.20 ūdens līmenis Pļaviņās bija 12,08 metri virs novērojumu stacijas nulles atzīmes jeb nepilnus četrus metrus augstāks nekā diennakti iepriekš. Pēdējās pāris stundās ūdens līmenis pazeminājies par dažiem centimetriem. 2013.gada aprīļa palos, kas bija lielākie novērojumu vēsturē, ūdens līmenis Pļaviņu novērojumu stacijā sasniedza 13,5 metrus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pie Zeļķu dzelzceļa tilta ūdens līmenis plkst.4.20 bija 7,12 metri jeb aptuveni divus metrus augstāks nekā diennakti iepriekš, turklāt naktī ūdens līmenis īslaicīgi bija sasniedzis gandrīz astoņu metru atzīmi. Pērnā gada janvārī ūdens līmenis šajā vietā pakāpās līdz 8,6 metriem.

Jēkabpils pilsētā ūdens līmenis Daugavā kopš otrdienas pēcpusdienas cēlies par dažiem centimetriem un trešdien plkst.4.20 bija 6,24 metri. Jēkabpils novadā applūdušas teritorijas Krustpils un Salas pagastā.

Daugavā augšpus Jēkabpils ūdens līmenis galvenokārt pazeminājies un plašu plūdu draudu nav. Aizejot lielākajām ledus masām, pie Daugavpils ūdens līmenis pēdējā diennaktī krities par vairāk nekā metru. Ledus turpina blīvēties Pļaviņu ūdenskrātuvē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.