Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Daugava ir pievarēta! Ātrākais Daugavas pārpeldēšanas laiks — 6 minūtes 8 sekundes

Baibas Skabas foto

Lai arī ceturtdien dienas laikā te saule uzspīdēja, te lietus palīņāja un vējš papūta, vakars atnāca kluss un mierīgs, par ko noteikti priecājās tie vienpadsmit drosmīgie, kas bija apņēmušies pārpeldēt Daugavu. Šoreiz tas bija jubilejas — piektais — biedrības “Daugavas abi krasti” sadarbībā ar kuģīti “Balta kaza” rīkotais “Daugavas pārpeldēšanas festivāls”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Peldējums ierasti notika maršrutā Jaunjelgavas piestātne—Klidziņas piestātne—Jaunjelgavas piestātne. Distances garums — ap kilometru, un dalībniekiem bija jāapzinās savas spējas to paveikt.

Vispirms peldētāju uzdevums no Jaunjelgavas puses upi pārpeldēt apkārt bojai, savukārt no Klidziņas uz Jaunjelgavu jāpeld pa taisnāko iespējamo ceļu un uz laiku. Pēc pāris minūtēm, kopš sākās laika atskaite, pasākuma vadītājs Kaspars Ozoliņš paziņo, ka, pēc provizoriskas informācijas, priekšgalā izvirzījies peldētājs no Jēkabpils. Un drīz vien ir zināms šī gada ātrākais Daugavas pārpeldēšanas laiks — 6 minūtes 8 sekundes! Taču uzvarētājs nesteidzas nākt ārā no ūdens un turpina peldēt gar pontonu.

Atskan otrais ātrākais rezultāts — 8 minūtes 12 sekundes. Sīva cīņa notiek starp 3. un 4. vietas ieguvējiem. Bet trešais ātrākais peldētājs notur savu pozīciju — viņš Daugavu pārpeldējis 8 minūtēs 42 sekundēs. Tā viens pēc otra upes krastu saniedz pārējie sacensību dalībnieki. “Daugava ir pievarēta,” izkāpjot no ūdens pēdējam dalībniekam, teic Kaspars Ozoliņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc rezultātu apkopošanas laiks sumināt uzvarētājus. Vispirms pateicība Jaunjelgavas puišiem — peldētāju pavadītājiem laivās. Sieviešu konkurencē 1. vieta Ivitai Šalei, viņa arī pērnā gada uzvarētāja. 2. vieta — Gunitai Miķelsonei, 3. — Liegai Krasovskai. Vīru konkurencē nepārspēts bija jēkabpilietis Ivars Timko, 2. vietā — Jānis Ansabergs, 3. — Aigars Rublis. Pārsteiguma balvas tiek visiem dalībniekiem, skaļāki aplausi — pašam jaunākajam dalībniekam Niklāvam Matīsam Dāboliņam, kuru peldējumā pavadīja mamma.

3. vietas ieguvēja skrīveriete Liega Krasovska “Staburagam” pastāstīja, ka Daugavas pārpeldēšanā piedalās jau trešo reizi: “Man ļoti patīk peldēt, un nu jau man tā ir kā tradīcija. Auksti man nebija, es peldu arī ziemā. Vieglāk bija peldēt uz Skrīveriem, jo straume dzina uz priekšu, arī spēka nepietrūka. Salīdzinot ar pagājušo gadu, kad straume mūs dzina pavisam citā virzienā, šoreiz peldēt bija ļoti viegli — peldēšanu varēja izbaudīt, nebija cīņas ne ar viļņiem, ne ar straumi, ne ar sevi. Jūtos ļoti labi, ir skaists vasaras vakars un vēl viens piedzīvojums.” Skrīveriete teic, ja būs iespēja, šajā pasākumā piedalīsies arī nākamgad. Vaicāta, vai šovakar būtu spēks vēlreiz pārpeldēt Daugavu, Liega teic: “Šogad jā, pagājušajā gadā es teiktu — nē.”

Kuģīša “Balta kaza” kapteinis un pasākuma rīkotājs Jānis Zariņš, sakot paldies atbalstītājiem un dalībniekiem, uzsvēra, ka galvenais — šo tradīciju nepalaist vējā, un cer, ka nākamgad būs krietni kuplāks peldētāju pulks. Lai arī šogad ir vismazākais dalībnieku skaits visu šo gadu laikā, tas nav būtiskākais, svarīgi, ka pasākums ir izdevies un aizritējis bez starpgadījumiem. “Šogad bija vieglāk. Mūs ļoti ietekmē straume, un tā sākās vien tad, kad pirmie jau bija piepeldējuši vai tuvojās krastam. Pārējos, kas atpalika, aizrāva straume, tāpēc viņi tik ilgi peldēja,” teic Jānis Zariņš, sakot lielu paldies atbalstītājiem — “Klidziņai” un Skrīveru Pārtikas kombinātam!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.