Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Daudzeses bibliotēkai jauna vadītāja

INGŪNA PURAKALNE — jaunā Daudzeses pagasta bibliotēkas vadītāja. Foto no personīgā albuma

Darbu sākusi jaunā Daudzeses pagasta bibliotēkas vadītāja Ingūna Purakalne. Vakantajam bibliotēkas vadītājas amatam pieteicās pieci pretendenti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visi pretendenti gan bija bez bibliotekārās izglītības, bet trīs kandidāti bija ar augstāko izglītību. No uz pārrunām uzaicinātajām personām, kurās piedalījās arī Aizkraukles novada Kultūras pārvaldes bibliotēku darba metodiķe Regīna Kviese, par piemērotāko atzina daudzesieti Ingūnu Purakalni. Aina Strazdiņa, Jaunjelgavas pilsētas bibliotēkas vadītāja, jauno kolēģi raksturo kā ļoti enerģisku, zinātkāru un zinātgribošu.

Jaunā Daudzeses pagasta bibliotēkas vadītāja stāsta, ka pirmo reizi uz darbu viņa var atnākt kājām. Līdz šim bibliotēku apmeklējusi vien kā lasītāja, bet, parādoties vakancei, I. Purakalne juta, ka šī ir joma, kurā radoši realizēties: “Darbs pie mājām, savā pagastā ar vietējiem cilvēkiem. Iepriekšējie darba pienākumi bija saistīti ar administratīvo sektoru, kas uzliek savus rāmjus, bet pēdējā laikā jutu, ka vēlos strādāt radošāk, un, strādājot bibliotēkā, redzu šādu iespēju — darboties citādāk.”

Pirmā darba diena 1. decembrī aizvadīta spraigi. Ingūna izveidojusi bibliotēkai “Facebook” lapu, kuru dienas laikā papildinājusi ar vairākiem jaunumiem un aktualitātēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudzesietei nav sveša arī biznesa vide, viņa vada atrakciju nomu, pieredze uzņēmējdarbībā gājusi roku rokā ar sociālo platformu iepazīšanu, un nu šīs iemaņas tiks liktas lietā, vadot bibliotēku un piesaistot gados jaunākus potenciālos apmeklētājus. “Vēlos Daudzeses pagasta bibliotēku padarīt modernāku, mūsdienās aktuālu. Ceru uz lielāku apmeklētāju plūsmu, ar modernāku pieeju gribu sasniegt jauniešu auditoriju. Vecāka gadagājuma cilvēki nāk uz bibliotēku, viņi lasa gan preses izdevumus, gan jaunākās grāmatas. Vēlos, lai uz bibliotēku nāk ne tikai pēc lasāmvielas, bet, lai tā kļūst par vēl vienu skaistu satikšanās vietu pagastā,” stāsta I. Purakalne.

Ar decembri mainījies Daudzeses pagasta bibliotēkas darba laiks. Pirmdienās un ceturtdienās tā apmeklētājiem atvērta no pulksten 8.30 līdz 18, otrdienās, trešdienās — no pulksten 8.30 līdz 16.30, savukārt piektdienās no 8.30 līdz 13.30.

Brīvdienās bibliotēka būs slēgta. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.