Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Dārza tehnika piemājas saimniecībai

Katru ziemu nepacietīgi tiek gaidīts pavasaris ar siltiem saules stariem, pirmajiem sniegpulkstenīšiem, putnu dziesmām un svaigām koku lapotnēm. Mēs steidzam iekopt savus pagalmus un dārzus, ierakties zemē un sajust dabas sniegto enerģiju.

Ikvienam privātmājas un piemājas dārza saimniekam ir zināms, cik bagātīga un sulīga aug zālīte siltā pavasarī un vasaras sezonā. Sakopts zāliens ir dārza un privātmājas pagalma vizītkarte, tādēļ ikviens no mums vēlas, lai tas ir skaists kā paša, tā arī ciemiņu acīs. Jāņem vērā, ka skaista zāliena noslēpums ir pareizas dārza tehnikas izvēle un laicīga tā kopšana.

Zāles pļāvēji

Viens no ērtākajiem zāles pļaušanas agregātiem ir zāles pļāvējs. Tas ir paredzēts kā lielākām, tā arī mazākām teritorijām. Iegādājoties, pievērsiet uzmanību teritorijas platībai, kādai tas domāts, kā arī jaudai. Jo jaudīgāks zāles pļāvējs, jo vairāk darba tas spēs izdarīt.

Reizēm, gribot ietaupīt līdzekļus vai neapdomīgi izvēloties, gadās nopirkt agregātu, kura jauda neatbilst izvēlētajai teritorijai. Līdz ar to, nepareizi izvēlētam agregātam, darba mūžs var būt ļoti īss. Tādēļ, iesakām dārza palīgu izvēlēties atbilstoši savas teritorijas vajadzībām. Ļoti lielām teritorijām tiek piedāvāti zāles pļāvēji traktori vai zāles pļaušanas roboti.

Mūsdienās zāles pļāvēju klāsts ir ļoti daudzveidīgs. Izanalizējot savas kopjamās teritorijas platību un atrašanās vietu, Jūs varēsiet izvēlēties benzīna, akumulatora vai elektrisko zāles pļāvēju. Piedāvājumā ir arī mehāniskie pļāvēji. Cenas ziņā tas būs vislētākais variants, bet jāņem vērā, ka šie pļāvēji ir bez motora, tādēļ tas prasīs Jūsu fizisku piepūli. Tie ir nelieli un kompakti, tādēļ nelielai pļaušanas teritorijai būs lielisks palīgs.

Benzīna agregātiem jārēķinās ar skaņu un atgāzēm, elektriskajiem, ar ierobežoto darbības zonu, kas ir atkarīgs no elektrības vada garuma, bet akumulatora pļāvējam ik pa laikam būs nepieciešama uzlāde. Zāles pļāvējiem ir dažāda veida zāles izmešanas un smalcināšanas funkcijas.

Pagalma sakopšanai lieliski noderēs zāles kaste pļāvēja aizmugurē, kurā tiek iesviesta nopļautā zāle. Savukārt lielākām teritorijām var izvēlēties izmešanu uz sānu vai zāles mulčēšanu turpat zālienā. Atsevišķi modeļi ir pašgājēji. Tas nozīmē, ka ieslēdzot šo funkciju, pļāvējs pats ripo uz priekšu. Lielais sortiments piedāvā izvēlēties arī pļāvēja pļaušanas platumu, riteņu lielumu, kā arī cita veida funkcijas.

Trimmeri

Nereti čaklas saimnieces dārzā sastādījušas tik daudz skaistuma un vitamīnu kokteiļa, ka ar zāles pļāvēju īsti pat nav kur izbraukt. Šo teritoriju saimniekiem ļoti labs risinājums būs zāles trimmeri. Tā ir viegla un kompakta ierīce, ar kuru ērti piekļūt vietām, kas nav pa spēkam citām zāles pļaušanas ierīcēm. Bez piepūles varēsiet izpļaut zem ogu krūmiem, gar taciņu apmalītēm, mājas sienām un puķu dobēm. Atliek vien izvēlēties starp benzīna, elektrisko vai akumulatora trimmeri.

Benzīna trimmeris vairāk ir paredzēts lielāku teritoriju apkopšanai, kurai nepieciešams ilgāks laiks. Vēl viena priekšrocība ir tā, ka benzīna trimmerim nav nepieciešama elektrība uzlādei. Tādēļ, ja Jums jau ir vai plānojat iegādāties papildu teritoriju vai dārzu, nebūs lieku problēmu, ka ierīci nevarē uzlādēt.

Elektriskais trimmeris noteikti patiks privātmāju rajonā dzīvojošajiem. Tas ir salīdzinoši kluss un neizdala nekādas smakas un atgāzes. Ne tikai viegls un kompakts, bet arī cenā draudzīgs. Taču rēķinieties ar elektrības vada garumu. Tas ierobežos darbības teritoriju.

Akumulatora trimmeris ir kļuvis iecienīts pašu dārzu saimnieču vidū. Nekāda benzīna, uzlādē akumulatoru un strādā. Akumulatora trimmeri ir viegli un arī klusāki kā benzīna agregāti.

Tehnikas kopšanas prasības

Jebkurai tehnikai ir nepieciešama pienācīga apkope. Noteikti izpētiet sevis izvēlētā agregāta rokasgrāmatu, lai saprastu kādi apkopes darbi tam ir nepieciešami. Filtru, degvielas, eļļas vai pļaušanas nažu maiņa, tīrīšana un uzglabāšanas vieta. Ikviena agregāta mūžs būs ilgāks, ja tas tiks rūpīgi un savlaicīgi kopts.

Aizvien vairāk trimmeri un zāles pļāvēji internetā tiek iegādāti biežāk kā klātienes veikalos. Tādēļ internetveikals 220.lv savā sortimentā ir iekļāvis ļoti lielu izvēli dārza kopšanas tehnikai. Piedāvājumā ir ne tikai trimmeri un pļāvēji, bet arī traktori, roboti, dzīvžoga šķēres, kā arī citi teritorijas iekopšanai nepieciešami darbarīki.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.