Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Darīt tikpat sparīgi, kā dziedāt un dejot

Foto no youtube.com/@presidentlv

Aizvadīto dienu galvenā aktualitāte, neapšaubāmi, ir divi notikumi — Dziesmu un deju svētki, kā arī Edgara Rinkēviča stāšanās Valsts prezidenta amatā. Abi nozīmīgi un svinīgi. Kā atzinuši daudzi, notikumi, kas iezīmē jaunu sākumu. Gan plašajai pašdarbnieku saimei, gatavojoties nākamajiem svētkiem, gan jaunajam prezidentam, sākot četru gadu darbu. Kad noplaks lielās emocijas, uz to visu sāks raudzīties vērtējošāk, analītiskāk, arī kritiskāk. Tā ka jaunu izaicinājumu netrūks nevienā jomā. Sācies jauns atskaites punkts svētkiem un darbam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sociālajos tīklos kāds ierakstījis — kaut ikvienam latvietim būtu tik stalta un taisna mugura kā ikvienam deju kolektīva dalībniekam! Tāda būs vajadzīga arī jaunajam Valsts prezidentam. Katra nākamā darba sākumā sabiedrība gaida, kas būs viņa stiprās un vājās puses, ar kādiem spārnotiem izteicieniem izcelsies. Edgars Rinkēvičs nav jauns spēlētājs lielajā politikā. Nosvērts, erudīts, zinošs un diplomātisks — tā viņu novērtējusi lielākā daļa. Viņa stiprā puse noteikti ir ārpolitika, un tajā vajadzēs izcili spēcīgu mugurkaulu, jo dažādi vēji pūš spēcīgi. Rinkēvičs jau paziņojis, ka nekāda attieksmes vai sankciju mīkstināšana attiecībā uz Krieviju nav pieļaujama un gaidāma. Tomēr priekšā vēl garš ceļš, jo karš Ukrainā nav beidzies. Tā ieilgšana pastiprina sabiedrības nogurumu, arī daudzu valstu politikā, vairāk pievēršoties savām problēmām un aktualitātēm. Tomēr šāda situācija nevar ilgt mūžīgi. Ir jāapkopo visi spēki, lai karš beigtos, un nevar atslābt palīdzība Ukrainai visās jomās.

Tikmēr valsts iekšienē briest sabiedrības neapmierinātība ar daudz ko — rēķiniem, cenām veikalos, kas, šķiet, aug ne pa dienām, bet stundām. Ir tāda sajūta, ka tas viss pūšas kā tāds liels burbulis un gaidāms sprādziens. Tikai nav zināms, ko tas nesīs. “Kad cilvēki beidzot ies ielās, jo tas nav normāli — rēķini, mūsu konkurētspēja! Tā pat vairs nav stagnācija — tas ir murgs,” runājot par ekonomisko situāciju valstī, teica raidījuma “Kārtības rullis” vadītājs Armands Puče, uzrunājot savus viesus. Vai cilvēku tūkstoši var iziet ielās tikai Dziesmu un deju svētkos? Kā šajā raidījumā atzina politologs Filips Rajevskis, latvietis parastais nav aktīvs protestētājs. Tam vajadzīgs spēcīgs līderis, un tikai tad, ja viņa idejas un vajadzības sakritīs ar neapmierinātās sabiedrības grupas domām, situācija var iekustēties.

Ikdienas vērtību medus mucā tas diemžēl ir kā darvas piliens — apzināties, ka tikai ar varu kaut ko panākt un lēmumu pieņēmēji ieklausās arī sabiedrības interesēs. Varbūt pienāks citi laiki, un skats uz valsts attīstību būs nevis tikai no augšas. Tāpēc, lai piepildās jaunā Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča vēlētais Dziesmu un deju svētku noslēgumā — attīstīsim valsti tālāk tikpat sparīgi, kā dziedam, dejojam un priecājamies. Visi kopā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.