Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Dailes teātra izcilā aktrise Olga Dreģe svin 85. jubileju

Foto: Marko Rass

1. martā savu 85. jubileju svinēja izcilā Dailes teātra aktrise Olga Dreģe. Leģendārā Dailes teātra aktrise Olga Dreģe izvēlējās savu dzimšanas dienu svinēt uz skatuves kopā ar ilggadējo kolēģi un draudzeni Lidiju Pupuri, izveidojot jaunu koncertuzvedumu “No tīra gaisa”. Jubilejas vakara uzvedumā piedalījās arī četri Olgas Dreģes skatuves mūžā klātesoši dziedoši aktieri – Artis Robežnieks, Gints Grāvelis, Aldis Siliņš un jaunais Dailes teātra kolēģis Klāvs Kristaps Košins. Dzimšanas dienas vakaru caurvija Broņislavas Martuževas un Ārijas Elksnes dzeja, Jāņa Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Imanta Kalniņa, Uģa Prauliņa, Raimonda Paula un Mārtiņa Brauna dziesmas, kas kopā izskanēja stāstā par aktrises mūžu. Par ilgām, par mīlestību, par spītību un spēku, bet galvenais – par dzīvotprieku. Koncertuzveduma muzikālais vadītājs – Juris Vaivods, režisors – Gundars Silakaktiņš, koncerta vizuālā tēla autore – Jurate Silakaktiņa, gaismu māksliniece – Māra Vaļikova, video mākslinieks – Andrjus Jaņuns, vokālā pedagoģe – Ilze Dzenīte. Olgas Dreģes jubilejas koncertuzvedums “No tīra gaisa” tiks iekļauts arī teātra repertuārā. Pirmās izrādes ieplānotas 22. un 23. aprīlī, biļetes tirdzniecībā no 8. marta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc koncertuzveduma viesi pulcējās uz svinībām teātra Stikla zālē, kur mākslinieci sagaidīja īpašs pārsteigums – jauniešu kora “BALSIS” muzikāls sveiciens, izpildot aktrises iemīļotāko skaņdarbu un īpaši suminot gaviļnieci. Jubilāres sveicēju pulkā bija gan oficiālās amatpersonas, gan teātra ļaudis, radi, draugi un kolēģi. Klātesošie uzrunās dalījās atmiņās par kopīgi piedzīvoto.

Teātra direktors Juris Žagars savā uzrunā uzteica mākslinieces izcilo profesionalitāti un spēju vienmēr stradāt ar apbrīnojamu atdevi, tiecoties pēc izcilības. Teātra mākslinieciskais vadītājs Viesturs Kairišs izcēla Dreģes talanta vērienu, ar kuru aktrise esot apdāvināta dāsnāk nekā daudzi citi, vienmēr klātesošo šarmu un dzīvesprieku.

Olga Dreģe 1962. gadā pabeidza Dailes teātra III studiju un Dailes teātrī ir aktrise kopš 1961. gada, bet izrādēs piedalās kopš 1958. gada.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.