Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Čučumuižā” iekodētas tās vērtības, kuras ir 10 baušļos

Ir tāda zeme, kur notiek brīnumi, un tā ir “Čučumuiža”. Tās adrese ir visai neparasta — zem Lielā Rūķa mices. Ar rūķu piedzīvojumiem ir izaugušas pāris paaudzes, un tie turpinās. Par tiem vislabāk zina pastāstīt rūķu krustmāmiņa Dina Kristīne Bitēna. Taču paši mazākie to visu varēs redzēt 20. aprīlī Aizkraukles kultūras centrā.
Savu bērnību nav pazaudējuši
— Neticami, ka Čučumuižai jau 30 gadu!
— Mazlietiņ vairāk, bet 30 gadi, kā sāka rādīt televīzijā.
— Kādi bija šī projekta pirmsākumi?
— Es rakstīju scenārijus raidījumam “Miedziņš nāk”, un kādos no tiem piedalījāmies arī kā aktieri. “Miedziņš” beidzās, un bērniem vairs nebija vakara pasaciņas. 1992. gadā televīzija bija ļoti atvērta tādā ziņā, ka varēja piedāvāt savus raidījumus, nebija jāraksta nekādi projekti. Ja raidījums cilvēkiem patika, tas turpinājās. Mēs piedāvājām savu “Čučumuižu”. Gan vīram, komponistam Atvaram Sirmajam, gan man pirms gulētiešanas vecvecāki teica: “Laiks uz Čučumuižu!” Tā ir kā sapņu zeme, un sapņos, kā mēs zinām, piepildās arī brīnumi. Kāpēc tāda sapņu zeme nevarētu būt, arī nomodā esot, ieskatoties rūķu pasaules lodziņā? Tad mēs nolēmām piedāvāt vakara raidījumu ar nosaukumu “Čučumuiža”. Man jau bija gatava pasaka — to pa šiem gadiem ir radies daudz, šķiet, pāri 200, vajadzētu tās izdot grāmatā. Domāju, katru notikumu vajadzētu izdot atsevišķi, ielikt daudz krāsainu bilžu. Bērniem, ja viņi lasa, patīk skatīties arī bildes.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.