Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Covid-19 sertifikātu var saņemt aptiekā Aizkrauklē

“A aptiekas” farmaceite Irina Strogova stāsta, ka saistībā ar tenisa sacensībām Aizkrauklē aizvadītās nedēļas nogalē aptiekā bijis liels pieprasījums pēc Covid-19 testiem. Veicot tos šajā aptiekā, var saņemt sertifikātu, kas derīgs 72 stundas.
Imanta Kaziļuna foto

“Apotheka” aptieku tīkls nodrošina iedzīvotājiem iespēju aptiekās veikt Covid-19 ātro antigēna testu sertificēta farmaceita vai farmaceita asistenta klātbūtnē. Aizkrauklē šādus testus var veikt “A aptiekā” veikala “MiniRimi” ēkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Amanda Ozoliņa, Aizkraukles “Apotheka” (“A aptieka”) vadītāja, teic, ka kopš pagājušās trešdienas aptiekā piedāvā veikt Covid-19 ātro antigēnu testu un negatīva testa rezultātā aptuveni pusstundas līdz, maksimums, stundas laikā var saņemt  sertifikātu, kas derīgs 72 stundas. Testu veic ar deguna iztriepi. Testa cena ir 19,90 eiro. 

Lai veiktu testu aptiekā, jāzvana konkrēti aptiekai pa tālruni 65122521 vai “Apotheka” centrālo tālruni 67718733 un jāsaskaņo testa nodošanas laiks. Amanda Ozoliņa saka,  dienā maksimāli varētu veikt līdz 10 testēšanu. Jāņem vērā, ka aptieka apkalpo pircējus un pīķa stundās, piemēram, vēlā pēcpusdienā, kad aptiekā ir vairāk klientu, testēšanu neieplāno. 

Gadījumos, kad tests ir pozitīvs, cilvēkam jādodas uz laboratoriju veikt atkārtotu testu, kā arī jāievēro karantīna. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tests ir negatīvs, ja testēšanas ierīce uzrāda vienu svītriņu. Tomēr mēdz būt gadījumi, kad nedaudz iekrāsojas arī otrā svītra. Šādus gadījumus dēvē par vāji pozitīviem, Covid-19 sertifikātu neizsniedz, un klientam jāveic atkārtota testēšana laboratorijā. 

Pašreizējā likumā noteiktā kārtība ir spēkā līdz 15. decembrim, ja vien līdz tam nebūs pieņemti jauni noteikumi. 

Aptiekas vadītāja teic, ka, iespējams, nākotnē aptieka piedāvās arī vakcinēšanas pakalpojumu. 

Imants Kaziļuns

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.