Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Cietusī: kāpēc jūs man no rokas neizraujat naglu?

“Sāp! Ļoti sāp!”, “Kāpēc man neviens nepalīdz?”, “’Vai jums ir kāds ibumetīns? Kāpēc man nedodat ibumetīnu?”, “Gribu sēdēt, nevaru nostāvēt!”, “Kāpēc jūs man no rokas neizraujat naglu?” — šie un citi jautājumi skanēja ugunsdzēsēju glābēju un mediķu kopīgajās mācībās Aizkrauklē, Rūpniecības un Dārzu ielas krustojuma malā, kur saskaņā ar izdomāto uzdevumu pūlī bija iebraukusi vieglā automašīna. Negadījumā cieta 12 cilvēki, tajā skaitā divi bērni, bet viens pieaugušais bija pakļuvis zem automašīnas un gājis bojā. Bojāgājušais bija manekens, bet pārējie cietušie — ar brūču butaforijām aplīmēti un nogrimēti aizkrauklieši un skrīverieši, kuri savās lomās iejutās tik īsti un patiesi, seju savelkot sāpīgi skābā grimasē un teju birdinot asaras, ka dažs glābējs pārjautāja: “Jums patiešām ļoti sāp?”. Traumas bija dažādas, tajā skaitā sistas brūces, lauztas ekstremitātes. Vienai cietušajai rokā bija iedūrusies nagla — butaforija. Katram cietušajam tika dots uzdevums stenēt, vaidēt un samulsināt glābējus, tādējādi viņus trenējot neapjukt un operatīvi rīkoties nestandarta situācijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Naglu jums izraus medicīnas iestādē,” “Jums ir jāstāv, nedrīkstat sēdēt”, “Tūlīt atnāks mediķi,” mierināja ugunsdzēsēji glābēji, kuri pirms mācībām mediķu vadībā bija atsvaidzinājuši un no jauna apguvuši pirmās palīdzības zināšanas un iemaņas.

Mācībās piedalījās divas ugunsdzēsēju glābēju ekipāžas un neatiekamās medicīniskās palīdzības brigādes no Aizkraukles, Jēkabpils un Viesītes un tika iesaistīta Aizkraukles slimnīcas uzņemšanas nodaļa, kurā tika nogādāti cietušie.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.