Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ceturtajai daļai iedzīvotājiem rudens saistās ar slimošanu

Ceturtajai daļai jeb 25% Latvijas iedzīvotāju rudens saistās ar slimošanas laika sākumu, secināts “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izvēloties vairākas atbildes, 43% Latvijas iedzīvotājiem rudens galvenokārt ir ražas novākšanas laiks, 34% aptaujā atbildējuši, ka viņiem rudens nozīmē apkures un citu inflācijas izraisīto cenu kāpuma laiku, 31% rudens saistās ar bērnu un mazbērnu skolas gaitu sākumu, 27% rudens ir imunitātes stiprināšanas, bet 25% slimošanas laika sākums.

Ražas novākšanas laiks rudens ir aktuālākais 40-49 gadus veciem Latvijas iedzīvotājiem – to apstiprinājuši 52% no šīs grupas respondentiem. Visaktuālāk ražu novākt ir Vidzemes iedzīvotājiem 59%, tāpat Latgales iedzīvotājiem – 55%, un Zemgales iedzīvotājiem – 51%.

Rudens apkures un citu inflācijas izraisīto cenu kāpuma laiku rudens visvairāk nozīmē iedzīvotājiem vecumā no 50-74 gadiem un Pierīgas iedzīvotājiem – 40%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērnu un mazbērnu skolas gaitu sākums rudens ir galvenokārt iedzīvotājiem vecumā no 30-49 gadiem – to apstiprinājuši gandrīz 40% šo vecuma grupu respondentu.

Rudens kā slimošanas laiks aktuālākais ir vecumā no 18-39 gadiem, kā arī gados vecākajiem iedzīvotājiem. Procentuāli visvairāk iedzīvotāju, kuriem rudens ir slimošanas laika sākums, dzīvo Latgalē, Zemgalē un Rīgā.

Ja rudeni kā imunitātes stiprināšanas laiku atzinis 31% sieviešu, tad no vīriešiem šādi atbildējis tikai 21%. Tāpat rudeni kā imunitātes stiprināšanas laiku atzinuši vairāk nekā 30% iedzīvotāju vecumā no 60-74 gadiem, kā arī jaunākajā vecumā no 18-29 gadiem. Rudenī populārāk stiprināt imunitāti ir Rīgas iedzīvotājiem – 30%, Zemgales – 28% un Pierīgas, Kurzemes – 27%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikai 13% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju rudens ir mīļākais gadalaiks. Tieši jaunākā respondentu grupa vecumā no 18-29 gadiem procentuāli ir lielākā, atzīstot, ka viņiem rudens ir mīļākais gadalaiks.

Vēl 12% respondentu aptaujā norādījuši, ka nevar ciest rudeni, visvairāk tādu dzīvo Rīgā, Kurzemē un Pierīgā. 8% respondentu aptaujā sacīja, ka rudens ir laiks, lai dotos uz siltajām zemēm un vairāk šādas domas piekritēju ir gados vecāko cilvēku vidū, kā arī Rīgas un Pierīgas iedzīvotāju vidū. 7% norādījuši, ka rudens viņiem ir Latvijas apceļošanas laiks, un šī nodarbe populārākā ir Pierīgas iedzīvotāju vidū.

Reprezentatīva iedzīvotāju aptauja “Mēness aptiekas” sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat” 2022.gada septembrī veikta visā Latvijā, aptaujājot 1001 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Respondenti snieguši atbildes, izvēloties vairākus atbilžu variantus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.