Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Cert.lv” brīdina par viltus loteriju “Maxima” un “Rimi” vārdā

Pēdējo dienu laikā informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijā “Cert.lv” saņemti vairāki ziņojumi par viltus loteriju, kurā nesankcionēti izmantoti mazumtirdzniecības tīklu “Maxima” un “Rimi” zīmoli, liecina “Cert.lv” paziņojums mikroblogošanas vietnē “Twitter”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai piekļūtu lietotāja norēķinu kartes datiem, krāpnieki SIA “Maxima Latvija” vārdā sūta īsziņas, aicinot piedalīties loterijās, savukārt SIA “Rimi Latvia” klienti saņēmuši viltus ziņas “Messenger” un “WhatsApp” lietotnēs par akciju veikalos.

Krāpnieku, kas izliekas par “Maxima” pārstāvjiem, nosūtītajā ziņā ir iekļauta saite, kas ved uz viltus vietni, kur upuris tiek aicināts atbildēt uz trīs jautājumiem. Pēc atbilžu iesniegšanas tiek paziņots, ka ticis laimēts viedtālrunis, taču tā saņemšanai ir nepieciešams veikt nelielu maksājumu divu eiro apmērā sūtījuma apdrošināšanai. Tālāk lietotājs tiek aizvests uz pavisam jaunu vietni “Gameswiz!”, kurā tiek lūgts ievadīt nepieciešamo informāciju pasūtījuma noformēšanai, tostarp lietotāja e-pasta adresi un norēķinu kartes datus, liecina “Cert.lv” mājaslapā publicētā informācija.

“Cert.lv” aicina saņemtās īsziņas ignorēt, tomēr gadījumā, ja dati ievadīti, nekavējoties jāsazinās ar savu banku un jābloķē norēķinu karte, kā arī par situāciju jāinformē “Cert.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā, ka Latvijā pazīstams uzņēmums vai organizācija, rīkojot izlozi vai loteriju, visdrīzāk izmantos savus jau ierastos domēnu vārdus, līdzīgos gadījumos jāpievērš uzmanība iznirstošā loga interneta adresei, atgādina “Cert.lv”.

“Cert.lv” ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un “.lv” domēna vārdu zonā.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.