Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Cer sakārtot Neretas muižu. Valsts kultūrkapitāla fonds piešķir 1500 eiro

NERETAS MUIŽA, 16. gadsimtā celtā Neretas muižas ēka, ir unikāls arhitektūras piemineklis ne vien Sēlijas, bet arī visas Latvijas mērogā. Foto no selija.com

Valsts kultūrkapitāla fonds šī gada otrajā projektu kārtā kultūras mantojuma nozarē atbalstījusi biedrības “Vēsturisko tehnoloģiju centrs” projektu par Neretas muižas parka izpēti un atzinuma izstrādi, piešķirot šim mērķim 1500 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu konkursa pirmajā kārtā kultūras mantojuma nozarē tika atbalstīts SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” iesniegtais projekts Neretas muižas kungu mājas glābšanas darbiem, piešķirot 5000 eiro.

Neretas muiža ir 16. gadsimtā celta ēka, kas ir unikāls arhitektūras piemineklis ne vien Sēlijas mērogā, bet arī visas Latvijas. Neretas muiža ir viena no vecākajām Sēlijas muižām. Tās apbūves kompleksu veido muižas pils, kā arī līdzās esošās drupas no saimniecības ēkas un jaunās 18.—19. gs. celtās kungu mājas. To mēģinājuši atjaunot īpašnieki, kas vairākkārt mainījušies, bet līdz šim tas pilnībā nav izdevies. 2021. gadā tā bija izlikta pārdošanā — Neretas muižas ar tai pieguļošo parku 9 ha platībā un 1 ha lielu dīķi cena bija 70 000 eiro.

Šī gada vasarā Aizkraukles novada dome informēja, ka saņēmusi ielūgumu no jaunajiem Neretas muižas īpašniekiem, un devās ar viņiem iepazīties un uzklausīja muižas atjaunošanas sākšanas plānus. Novada vadītājs Leons Līdums pašvaldības “Facebook” lapā ierakstījis: “Radās priekšstats par saimnieku degsmi un pārliecību par šīs vietas atjaunošanas iespējām. Ir cerība, ka šī vēsturiski nozīmīgā muiža pārtaps, visiem kopā sadarbojoties, un kļūs par tūrisma mērķi Neretas puses piedāvājumā!”. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.