Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Cauri krācēm un arī mierīgos ūdeņos. Laivošanas prieki visai ģimenei.

foto no istockphoto.com

Gan ģimenēm ar bērniem, gan studentu, draugu un kolēģu kompānijām lieliska iespēja vasarā pabūt kopā, izbaudot dabas burvību, spēku un arī veldzi, vienmēr būs laivošana. Zemgalē par to īpaši domāts, un novadi piedāvā visdažādākos ūdensceļus visām gaumēm un ar dažādām grūtību pakāpēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ilze Lujāne, Zemgales plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste

Novados ir arī laivu un citu ūdens transportlīdzekļu nomas punkti, tāpēc nav svarīgi, esat iesācējs vai pieredzējis ūdeņu zinātājs, visu nepieciešamo izbraucienam vai mierīgai atpūtai uz ūdens varēs nomāt.

Aizkraukles novads — iepazīsti Daugavas vērtības!

Foto no Aizkraukles novada Tūrisma nodaļas arhīva

PLAŠĀ DAUGAVA PIE KOKNESES. Iepazīt plašo Daugavu, apskatīt Oliņkalnu, Krustalīča un Kraukļa klintis, Staburaga piemiņas vietu un vēl dažādus apskates cienīgus objektus iespējams vienas dienas laivošanas ceļojumā, maršrutu sākot kempingā “Annas klints” un noslēdzot laivu piestātnē “Gundegas” Koknesē. Maršruta garums ir aptuveni 19 kilometru, taču, ja ir vēlme, to var pagarināt un doties līdz pat Aizkrauklei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noderīgi:

Pirms brauciena vēlams sagādāt kartes, informācijas materiālus, ko var ērti saņemt Aizkraukles novada un Kokneses tūrisma informācijas centrā, Pļaviņu tūrisma informācijas punktā un mājaslapā visitaizkraukle.lv.

Bauskas novads — laivošana pa Mēmeli, Mūsu un Lielupi

Foto no laivu nomas “Brāļu laivas”

SATEKOT MŪSAI UN MĒMELEI, BAUSKĀ SĀKAS LIELUPE. Vietējie šo vietu sauc par Ķirbaksalu, un tā apvīta leģendām, taču šīs upes laivotājiem piedāvā ne tikai stāstus, bet arī īpašas Lietuvas pierobežas ainavas, Zemgales plašumus un dolomīta atsegumus. Divu dienu maršrutā no Kurmenes līdz Bauskai (48 km) pa ceļam varēs apskatīt vairākas īpašas baznīcas, muižas un parkus, bet noslēgt ceļojumu pie Bauskas pils. Īsāku izbraucienu cienītāji var doties no Bauskas līdz Mežotnes pilskalnam (11 km, veicams 5 stundās).

Dobeles novads — pils skati

Foto no “Dobeles pils skati”

DOBELES PILS SKATI. Kad rodas piekusums no gariem ūdensceļiem, Dobele piedāvā dažādas ūdens izklaides pašā pilsētas centrā. Jaunajā aktīvās atpūtas objektā “Dobeles pils skati”, kas atrodas iepretim Livonijas ordeņa pilij, Bērzes upes krastā iespējama laivu, kajaku, katamarānu un SUP dēļu noma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jēkabpils novads — pa Daugavas salām un krācēm

Foto no Jēkabpils novada TIC arhīva

DAUGAVAS KRĀCES. Patiesu piedzīvojumu meklētājiem īstais būs vienas vai divu dienu laivu brauciens no Līvāniem līdz Jēkabpilij. Šajā posmā sākotnēji mierīgais Daugavas tecējums kļūst arvien straujāks un krāčaināks. Izpētot nelielās Daugavas saliņas, atklājas lieliskas smilšainas peldvietas. Maršrutā iekļautas pa ceļam esošās apskates vietas, kā arī inventāra nomas punkti. Maršruta garums — aptuveni 40 km.

Jelgavas novads — pa Lielupi līdz ietekai jūrā

Foto no JRTC arhīva

AR LAIVĀM PA LIELUPI JELGAVĀ. Jauni iespaidi būs tiem, kas izvēlēsies doties pa Lielupi (no Bauskas) līdz pat tās ietekai jūrā. Maršrutā izveidotas īpašas pieturvietas ar informācijas stendiem un pontonu laipām, kur būs ērtāk piestāt, — Jelgavas novadā tās būs “Liedagos” Emburgā, Staļģenē, pie Jāņa Čakstes mājām “Auči” Salgales pagastā, pie Ānes muižas, Mierlaukos un “Vecdaudzenē” Valgundes pagastā, kā arī Lielupes ielā 14, Kalnciema pagastā.

Vēl citas laivošanas iespējas Zemgalē

Aizkraukles novadā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Maršruts “Pa Daugavu ar kuģi “Balta Kaza” no Aizkraukles līdz Ķegumam” (45 km).

 Maršruts “Likteņdārzs—Kokneses viduslaiku pilsdrupas—Pērses ūdenskrituma vieta—Kokneses viduslaiku pilsdrupas—Likteņdārzs” Daugavas un Pērses upē.

 Maršruts “Nereta—Ērberģe” pa Dienvidsusējas upi (~38 km, pa straumi).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novadā

 SUP īre Vecumnieku vecajā ezerā. Interesantas apmācību programmas profesionāla instruktora vadībā.

 Ūdens velosipēdu katamarānu noma Rundāles ūdensdzirnavās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Makšķerēšana Bauskas novadā.

Dobeles novadā

 Lielauces ezera laivu bāze — iespēja nakšņot peldošos namiņos ezera vidū, makšķerēt un vēžot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Tērvetes ūdenskrātuve 70 ha platībā — dažādu ūdens transportlīdzekļu noma, gar ūdenskrātuves malu izbūvēts vairāk nekā divdesmit laipu, kas ļauj makšķerēt gan individuāli, gan rīkojot sacensības.

Jēkabpils novadā

 2022. gada ģeovietas Krustalīča klinšu apskate no Daugavas — piedāvā “Sēlijas laivas”, “Kajaku mafija”, “Sprīdīši” ar SUP.

 Kafijas pauze Dienvidsusējā — piedāvā “Sēlijas laivas” (5,8 km vai 15 km).

 Ekspedīcija pa Eglaines upi “Hercoga Jēkaba kanāla meklējumi” — piedāvā “Sēlijas laivas” (līdz 15 km).

 Vieglāki un sarežģītāki maršruti dažādās Latvijas ūdenstilpēs — piedāvā “Kajaku mafija”.

 Laivu brauciens ar uzdevumiem un orientēšanos — piedāvā laivu noma “Daugmales”.

Jelgavā un Jelgavas novadā  Vakara laivu brauciens Jelgavā — piedāvā “Jelgavas laivas”.

 Laivu brauciens Zemgales upēs vai individuāls brauciens pēc grupas vēlmēm — piedāvā “Ozolaivas.lv”.

 Atpūtas braucieni pa Driksu un Lielupi — kuģīši “Relax”, “Dezija” un “Moana”, “Migo City” BBQ elektrolaiva, atpūtas kuģis “Mītava”, motorjahtas “Džerri”, “Mika” un “Carpe Diem”, ūdens velonoma “Pelikāns”, Jelgavas jahtklubs, kā arī SUP dēļi un piepūšamās laivas ar elektrodzinēju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.