Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Būvdarbu vadītājs: nepieciešamās prasmes un zināšanas

Nevarat izlemt, kādā nozarē vēlaties strādāt, par ko kļūt un ko darīt? Iepazīstiet būvniecības nozari un būvdarbu vadītāja amatu – speciālistu, kurš vada būvdarbus un atbild par to norisi būvniecības laikā! 

Kā kļūt par būvdarbu vadītāju?

Lai kļūtu par vadītāju noteiktā amatā, visbiežāk ir nepieciešama konkrēta izglītība. Interesanti, ka būvdarbu vadītāja profesija ir izaugsmes profesija. Sākotnēji ir nepieciešama profesionālā izglītība būvniecībā, taču ar to nav iespējams uzreiz kļūt par būvdarbu vadītāju. Par būvdarbu vadītājiem kļūst, uzkrājot ilggadēju darba pieredzi. 

Būvdarbu vadītāja pienākumi

Esot būvlaukumā un pildot darba pienākumus, vislielākā atbildība ir būvdarbu vadītājam. Tieši viņš plāno, organizē un vada būvdarbus – pārzina un pielieto būvnormatīvus, izprot projektu dokumentāciju, pārzina būvniecības tehnoloģiskos procesus, izvēlas būvmašīnas, mehānismus, instrumentus un tehnoloģiskā aprīkojuma sistēmas katra konkrētā darba veikšanai.

Būvdarbu vadītājs arī aprēķina būvdarbu izmaksas, rūpējas, lai būvdarbi tiktu veikti atbilstoši būves projekta, būvniecības normatīvu un standartu prasībām, dod nepieciešamos rīkojumus darbiniekiem un būves realizācijas dalībniekiem, pārbauda šo rīkojumu izpildi, veic nepieciešamos pasākumus kvalitātes nodrošināšanai un darba drošībai būvobjektā. Tāpat sagatavo būvniecības normatīvajos aktos noteikto būves izpilddokumentāciju un nepieciešamās atskaites. 

Darba apstākļi

Būvdarbu vadītājam mēdz būt dažāda darba vide, jo darba pienākumi ir jāpilda gan būvniecības objektā, gan biroja telpās. Noteikti ir jāņem vērā tas, ka darba pienākumus var nākties veikt arī nelabvēlīgos laika apstākļos – strādājot būvēs, lietus, snigšana, bieza migla un apledojums nav nekas neparasts.

Darba un atalgojuma iespējas

Labi būvdarbu vadītāji darba tirgū ir pieprasīti un tie var strādāt valsts vai pašvaldības iestādēs, būvuzraudzības dienestā, nekustamā īpašuma novērtēšanas un pārvaldīšanas jomā, būvmateriālu ražošanas un tirdzniecības uzņēmumos. Tāpat ir iespējas strādāt kā pašnodarbinātai personai vai individuālajam komersantam. Savukārt atalgojums ir atkarīgs no Latvijas reģiona un uzņēmuma, kurā būvdarbu vadītājs strādā. 

Ja Jums piemīt augsta atbildības sajūta, precizitāte, spēja analizēt situācijas un patstāvīgi pieņemt lēmumus, tad darbs būvniecībā būs lieliska izvēle! Iegūstiet pieredzi un kļūstiet par izcilu būvdarbu vadītāju! 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.