Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Būsim kopā arī turpmāk!

“Šodien mūsu laikraksta dzimšanas diena un Tu, lasītāj, saņem tā pirmo numuru. Laikraksta uzdevums — savās slejās atspoguļot visu mūsu daudzšķautņaino dzīvi, lauku un pilsētu ļaužu ikdienas gaitas, kultūras, izglītības, sadzīves, sporta un daudzus citus jautājumus,” — tā pirms 55 gadiem rakstīja avīzes, kurai tolaik tika dots “Komunisma Uzvaras” vārds, pirmais redaktors Kazimirs Daņiļevičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīt mūsu mīļajai avīzei 55 gadu jubileja. Agrāk “Komunisma Uzvara”, bet nu jau vairāk nekā 30 gadu “Staburags”. Izlaižot tādas frāzes kā “atspoguļot bagātas revolucionārās, kauju un darba tradīcijas, sociālistisko saistību izpildi”, mūsu uzdevums šajos gados nav būtiski mainījies. Mainījies nosaukums, redaktori, darbinieki, vizuālais noformējums, iznākšanas biežums, avīzes lappušu skaits un krāsainība, taču joprojām mūsu uzdevums ir atspoguļot visu mūsu daudzšķautņaino dzīvi. Katra jauna desmitgade ienesusi avīzē jaunas tēmas, rubrikas, aktualitātes, taču pamatu pamats palicis nemainīgs — informēt un izglītot mūsu lasītāju, veidot izpratni par notiekošo, kopīgi meklēt atbildes uz jautājumiem un problēmu risinājumus. Jaunais laikmets šos uzdevumus papildinājis ar tādām lietām kā medijpratība, dezinformācijas atpazīšana un viltus ziņu atspēkošana, jo šodien patiesai un pārbaudītai informācijai, ko sniedz neatkarīgs laikraksts, ir būtiska nozīme un liela vērtība.

Jubilejas nedēļā redakcijā pāršķirstījām ilggadējās avīzes redaktores Silvijas Piļkas veidotos fotoalbumus, atcerējāmies bijušos kolēģus, kopīgos pasākumus, nozīmīgākos notikumus, kurus iemūžinājuši mūsu fotogrāfi un žurnālisti. Katram laikam bijis savs skaistums un šarms, katram savas labās un arī sliktās puses.

Mēs visi kopā sakām lielu paldies ikvienam, kurš pielicis roku avīzes tapšanā, sūtām sveicienus visiem mūsu bijušajiem kolēģiem Latvijā un ārzemēs. Tāpat liels paldies visiem mūsu lasītājiem, reklāmdevējiem, sadarbības partneriem. Pateicamies arī mūsu kritiķiem, jo konstruktīva un pamatota kritika mudina domāt, kā strādāt labāk, kā avīzi padarīt pievilcīgāku un interesantāku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vismaz 20 gadu mums ir savs interneta portāls un kopš jaunā gada arī ērta un moderna avīzes elektroniskā versija planšetē, datorā un mobilajā tālrunī, kurā arī rakstus, ja tos nevar izlasīt pats, nolasa priekšā. Taču man personīgi nekas nespēj aizstāt mirkli, kad savas lauku mājas verandā uz galda nolieku kafijas krūzi, kādu kārumu, apsēžos atpūtas krēslā, paņemu rokā “Staburagu” un izbaudu šo lasīšanas mirkli.

“Staburaga” kolektīva vārdā novēlu visiem izbaudīt šo lasīšanas mirkli, un būsim kopā arī turpmāk! 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Tik labi, ka tas Staburags nav nogrimis kā tas otrs Staburags. es jau nevaru atļauties pirkt, baigi dargi. Paškiru lasitava, pa kluso pabildēju rakstus un mājās lasu velreiz. Varbūt ir iespeja dabut par letakam naudam? Vai vakardienas numuru? es panemtu. Varbūt vēl kads paņemtu un avīzitei labi – reitings augtu. Lasu visus burtus no pirmā līdz beigam.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.