Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Būs dārgāks siltums Aizkraulē un ūdens Pļaviņās

Šī gada 1. jūnijā būtiski palielināsies maksa par siltumu Aizkrauklē, vērtēšanā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā iesniegti arī siltumenerģijas tarifi Koknesē un ūdensapgādes pakalpojumu tarifu projekts Pļaviņās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Kokneses komunālie pakalpojumi” Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai vērtēšanai iesniegusi siltumenerģijas tarifa projektu, kas paredz tarifa palielinājumu par 42% no šī gada 1. septembra. Šobrīd spēkā esošais siltumenerģijas tarifs ir 47,92 eiro par megavatstundu (MWh), bet to paredzēts palielināt līdz 68,13 eiro par MWh. Siltumenerģijas tarifa izmaiņas saistītas ar kurināmā — gāzes un šķeldas — cenas sadārdzinājumu, norāda uzņēmums.

Savukārt šī gada 1. jūnijā spēkā stāsies jaunais SIA “Aizkraukles siltums” siltumenerģijas tarifs, kas būs gandrīz divas reizes lielāks, salīdzinot ar šobrīd piemēroto. Pašlaik siltumenerģijas gala tarifs ir 43,55 eiro par megavatsundu, taču no jūnija saistībā ar kurināmā (dabasgāzes) cenas un iepirktās siltumenerģijas cenas būtisku pieaugumu, tas būs 90,77 eiro par megavatstundu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pārstāvji norāda, ka aizvadītajos mēnešos dabasgāzes cenas uzrāda augstu līmeni saistībā ar karu Ukrainā. Arī biomasas kurināmā — īpaši šķeldas un granulu — cenas turpina pieaugt, taču joprojām izmaiņas ir mazākas, salīdzinot ar novēroto dabasgāzes tirgū. SIA “Aizkraukles siltums” piešķirtā atļauja pašai noteikt siltumenerģijas tarifus nozīmē, ka kurināmā cenas vai iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņu gadījumā uzņēmumam ir iespēja savlaicīgāk reaģēt un noteikt tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām. Vienlaikus gadījumā, ja šo izmaiņu rezultātā tarifs samazinās, uzņēmumam ir pienākums noteikt zemāku tarifu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā vērtēšanai iesniegts arī ūdensapgādes pakalpojumu tarifs Pļaviņās. Apstiprināšanai iesniegti: ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projekts — 1,33 eiro par kubikmetru (bez PVN); kanalizācijas pakalpojumu tarifa projekts — 2,34 eiro par kubikmetru (bez PVN). Tarifus plānots piemērot Pļaviņu pilsētā, Aiviekstes, Klintaines un Vietalvas pagastā. Pašreiz spēkā esošie tarifi apstiprināti 2019. gadā un ir 1,01 eiro par kubikmetru par ūdeni un 1,73 eiro par kanalizāciju. Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifos iekļaujamo izmaksu izmaiņas ir ietekmējusi darbības teritorijas paplašināšanās, kā arī elektroenerģijas, degvielas un citu ekspluatācijas izmaksu pieaugums. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.