Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Brīvpusdienas būs daļai Aizkraukles novada skolu un bērnudārzu audzēkņu

Foto no Shutterstock

Aizkraukles novada dome noteica pašvaldības finansējumu ēdināšanas pakalpojuma nodrošināšanai izglītības iestādēs no 1. jūlija. Daļā izglītības iestāžu pašvaldība ēdināšanas izmaksas segs pilnībā, bet daļā iestāžu vecākiem būs pilnībā jāsedz produktu izmaksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novadā ēdināšana jānodrošina 25 izglītības iestādēs. No tām 19 iestādēs, ieskaitot filiāles, ēdināšanu nodrošina pašvaldība, sešās — ārpakalpojumu sniedzēji. Skolās un bērnudārzos pavāru algas, iekārtas, energoresursu un saimniecības materiālu izmaksas pilnībā sedz pašvaldība, un vecāku un pašvaldības līdzfinansējums atšķiras atkarībā no produktu izmaksām.

Izglītības likuma 59. pantā ir noteikts, ka pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajās izglītības iestādēs 1. — 4. klases audzēkņi saņem valsts un pašvaldības apmaksātas brīvpusdienas. Līdz ar to dome noteica 100% valsts un pašvaldības finansētu ēdināšanu 1. — 4. klases skolēniem visās Aizkraukles novada pašvaldības izglītības iestādēs neatkarīgi no viņu deklarētās dzīvesvietas adreses.

Pašvaldība pilnībā ēdināšanu finansēs šādās pirmsskolas izglītības iestādēs un skolās neatkarīgi no bērnu deklarētās dzīvesvietas un izglītības pakāpes: Daudzeses pagasta “Čiekuriņā”, Bebru “Bitītē”, Seces “Vasariņā”, Pļaviņu pirmsskolas izglītības iestādes “Jumītis” filiālē “Zīļuks”, Bebru, Daudzeses, Mazzalves, Seces pamatskolās un Pērses sākumskolā. Dome noteica 100% pašvaldības finansētu ēdināšanu Aizkraukles novada pašvaldībā deklarētajiem audzēkņiem, kuri apmeklē bērnudārza “Saulīte” speciālo pirmsskolas grupu. 100% pašvaldības finansētu ēdināšanu (brokastis un vakariņas) saņems novada pašvaldībā deklarētie 1. — 9. klases audzēkņi, kas dzīvo Aizkraukles izglītības iestāžu dienesta viesnīcās. Pašvaldībā ir neliels audzēkņu skaits, kas vecuma posmā līdz 9. klasei izmanto dienesta viesnīcas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izvērtējot pašvaldības finansiālās iespējas, dome noteica pašvaldības līdzmaksājumu vienu eiro dienā neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas par to audzēkņu ēdināšanu, kuri nav iekļauti jau nosauktajās grupās un kuri apmeklē bērnudārzus un skolas 5 un 6 gadus vecu bērnu obligātajā apmācībā un 5. līdz 9. klašu grupā. Savukārt par 1,5 — 4 gadus vecu bērnu ēdināšanu, kuri apmeklē bērnudārzus un kuri nav iekļauti jau nosauktajās grupās, vecākiem būs jāmaksā pašiem, 100% apmērā sedzot pārtikas produktu izmaksas par brokastīm, pusdienām un launagu. Pašvaldība 100% apmērā segs ēdiena pagatavošanas izmaksas.

Pašvaldības finansējumu piešķirs par periodu, kad audzēkņi izglītības programmas apgūst klātienē.

Daļā izglītības iestāžu ēdināšanas izmaksas pašvaldība sedz pilnībā, bet daļā produktu izmaksas jāsedz vecākiem tādēļ, ka, izvērtējot bērnudārzu un skolu atrašanās vietas, tika konstatēts, ka deviņas izglītības iestādes vai to filiāles atrodas apdzīvotās vietās (pagastos), kuros deklarēto iedzīvotāju blīvums saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem ir mazāks par 10 iedzīvotājiem uz kvadrātkilometru un kuras atrodas tālāk par pieciem kilometriem no pilsētu robežām, un tajās ir mazāk par 110 audzēkņiem dažādās izglītības pakāpēs. Ar mērķi nodrošināt izglītojamos mazajās un attālajās izglītības iestādēs, kā arī, atbalstot bērnus speciālajās pirmsskolas grupās, šiem audzēkņiem nolemts nodrošināt bezmaksas ēdināšanu visās izglītības pakāpēs.

Pašvaldībā norāda, ka par to ēdināšanas pakalpojuma izmaksu daļu, ko pašvaldība nesedz, maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimenēm, audžuģimenēm un ģimenēm ar bērnu aizbildnībā ir iespējams saņemt Aizkraukles novada Sociālā dienesta pabalstu saskaņā ar novada domes pieņemtajiem saistošajiem noteikumiem “Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni un sociālās palīdzības pabalstiem Aizkraukles novada pašvaldībā” un “Par Aizkraukles novada pašvaldības materiālajiem pabalstiem”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.