Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Bojātās egles Koknesē nozāģēs

Foto no Kokneses apvienības pārvaldes

Koknesē, ielas malā pie sporta centra skeitparka un līdzās esošā basketbola laukuma, paredzēts nozāģēt egļu dzīvžogu, jo to sabojājis šo koku viens no lielākajiem ienaidniekiem — astoņzobu mizgrauzis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kokneses apvienības pārvaldes komunālās nodaļas vadītāja Benita Peciņa stāsta, ka jau pērn tur atklāja bojātas egles un tās izzāģēja, bet tas neglāba situāciju. Šogad postaža ir vēl lielāka: daļa koku nokaltusi pilnībā, citas — dzeltenām skujām. Līdz ar to tas ir laika jautājums, kad beigtas būs visas egles — ja kaitēkļi tajā vietā iedzīvojušies, to tik vienkārši nepametīs. Lai mizgrauži neizplatītos tālāk, koki jālikvidē. Līdzās augošos bērzus un citus kokus neizzāģēs, jo tiem kukaiņi nekaitē. 

Kokus izzāģēt paredzēts šoziem, kad būs izvēlēts darbu veicējs. Benita Peciņa teic, ka pagaidām vēl nav arī konkrētu ideju, kā turpmāk apzaļumot šo vietu. Jādomā, lai būtu gan vizuāli pievilcīgi, gan praktiski, norobežojot ielu no sportisko aktivitāšu vietas. 

Šobrīd nav ziņu, ka citviet Koknesē vai apkārtnē vēl būtu manīta kaitēkļa uzdarbošanās, bet Latvijā tas nav retums, ko veicinājuši nepastāvīgie un mitrie klimatiskie ap­stākļi. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.