Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Bilžu grāmata bērniem “Mans! Pūķa dārgumi”

Izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā pasaulē populārās britu rakstnieces un ilustratores Nikolas Kiniēras bilžu grāmatu bērniem “Mans! Pūķa dārgumi”, kas sirsnīgi atjautīgā veidā parāda, ka pat pūķi var iemācīties dalīties ar citiem. No angļu valodas tulkojusi Agnese Strazdiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zelts! Dārgumi! Brīnumaini priekšmeti! Tas viss pieder Rūbijai un tikai Rūbijai. Pat ja tas kādreiz ir bijis tavs, tagad tas piederēs Rūbijai.

“Reiz sensenos laikos augstu vientulīgā kalnā kādai mazītiņai pūķenītei piederēja dārgumu pilna ala. Viņu sauca Rūbija, un viņa ne ar vienu negribēja dalīties.

Varētu šķist, ka tas izklausās mazliet nejauki, bet Rūbija, kā jau labai pūķenei pienākas, tikai ievēroja noteikumus, kas bija rakstīti Lielajā pūķu noteikumu grāmatā.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pūķenīte Rūbija zina, kas jādara katram kārtīgam pūķim: jābiedē citi, jākrāj dārgumi un, pats galvenais, pūķi nekādā gadījumā nedrīkst dalīties ar citiem.

Taču dzīve dārgumu alā ir vientuļa. Pārējie pasaku meža iemītnieki izdomā plānu, kā Rūbijai palīdzēt Kāpēc Rūbija mēdz būt tik nejauka? Citi pasaku dzīvnieki — Pegazs, Varžu princis un Zoss — nepamet pūķenīti nelaimē, un risinājumu visi meklē kopīgi. Vecāki noteikti atpazīs Rūbijas noskaņojumu un varēs bērniem saprotamā veidā pārrunāt dažādas izjūtas: skopumu, vientulību, draudzību.

Nikola Kiniēra ir pasaulē ļoti populāra britu autore un ilustratore, viņas grāmatas tulkotas vairāk nekā 20 valodās. Nikola par sevi stāsta: “Man ļoti patīk ilustrēt grāmatas bērniem, un mani jo īpaši piesaista viss maģiskais un neparastais. Visvairāk iedvesmo daba un folklora.”

Nikolas grāmatas aicina būt labsirdīgiem, pieņemt apkārtējos un pašiem sevi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.