Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Biedrība “Jauniešu biedrība – CENTRS” uzsāk īstenot projektu “Viena iespēja VISIEM!”

Pļaviņu biedrība “Jauniešu biedrība – CENTRS” ir noslēgusi līgumu ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru par Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.—2024. gadam ietvaros īstenotā konkursa “Atbalsts iniciatīvām jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanai sabiedrībā” par projekta “Viena iespēja VISIEM!” (identifikācijas Nr. VP2022/1-5) īstenošanu.

Projekta mērķis ir integrēt un iekļaut Pļaviņās un to apkaimē dzīvojošos jauniešus vietējā aktīvo jauniešu kopienā, tādējādi veicinot jauniešu piederības sajūtu un līdzdalības iespējas, dažādojot brīvā laika pavadīšanas iespējas, apgūstot dzīvei noderīgas zināšanas un kompetences, preventīvi mazinot jauniešu mentālās veselības riskus, uzlabojot garīgo veselību.

Projekta mērķa grupa ir Aizkraukles novada Pļaviņās un to tuvākajā apkaimē dzīvojošie jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem. Ņemot vērā šī brīža neparedzamo kara situāciju Ukrainā, aktivitātes tiks vērstas arī uz Ukrainas jauniešu integrēšanu vietējā jauniešu un sabiedrības kopienā.

Galvenās projekta aktivitātes ir vērstas uz jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanu sabiedrībā, sekmējot šo jauniešu līdzdalības iespējas, pēc iespējas vairāk mazinot ietekmi, kas liedz iespēju jauniešiem socializēties, līdzdarboties jaunatnes jomas procesos un attīstībā. Tāpat dažāda veida aktivitātes ietver jauniešu ar ierobežotām iespējām pašapziņas celšanu un līdzdalības iespējas, kā arī zināšanu un kompetenču pilnveidi, lai jaunietis justos par sevi drošs un pārliecināts citu jauniešu vidū. Aktivitātes ir vērstas uz to, lai mazinātu Covid-19 krīzes un šī brīža kara trauksmes radītās negatīvās sekas. Tiks sniegts atbalsts, lai mazinātu jauniešu psihoemocionālās veselības riskus.

Pirmā projekta aktivitāte — praktiskās mācības “Mana mentālā veselība” — norisināsies 8. jūlijā plkst. 12. Šo mācību laikā jauniešiem būs iespēja praktiski darboties un rast atbildes uz jautājumiem, kas ir saistīti ar jauniešu mentālās veselības nozīmi, noskaidrojot, ko īsti nozīmē mentālā veselība, kā to uzturēt? Kā saprast, kas ar cilvēku notiek, kad nav spēka, vēlmes kaut ko darīt? Kā tikt galā ar depresiju, panikas lēkmēm?

Projekta īstenošanas laiks — no 2022. gada 1. jūlija līdz 31. decembrim. Projekta finansējums — 5653, 82 EUR.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas

2022.— 2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.