Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Bibliotēkā Aizkrauklē jaunākās grāmatas var lasīt un klausīties

Aizkraukles novada centrālajā bibliotēkā regulāri tiek piedāvātas jaunākās un aktuālākās grāmatas audioformātā un arī lieldrukas formātā cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pie mums var iepazīties ar latviešu autoru dzeju, vērtīgiem prozas darbiem, ir koncertu ieraksti. Ir dažāda satura un dažādu autoru audiogrāmatas no Neredzīgo bibliotēkas,” stāsta bibliotēkas vadītāja Kristīne Vilsone. Tās vairāk domātas vājredzīgiem un neredzīgiem, taču var saņemt arī cilvēki, kuriem vienkārši patīk klausīties lasījumu. Tāpat cilvēkiem ar ierobežotām kustībām tā ir iespēja saglabāt saikni ar literatūru, nebūt atrautam no apkārtējās pasaules. Grāmatu lasījumi ierakstīti kompaktdiskā, tāpēc ir būtiski, lai cilvēkam mājās būtu atbilstoša aparatūra tā atskaņošanai, taču, sazinoties ar Neredzīgo bibliotēku, ir iespēja iegūt ierakstus arī citā datu nesējā, piemēram, USB atmiņā.

Aizkraukles bibliotēkā piedāvājumā ir arī lieldrukas grāmatas, taču mūsu viesošanās reizē visas bija izsniegtas lasītājiem, jo tās ir ļoti pieprasītas. Tās domātas cilvēkiem ar redzes traucējumiem, pēc acu operācijas, vājredzīgiem, kuriem lasīšanai nepieciešams teksts ar lieliem burtiem.

Ik pa laikam gan audiogrāmatu, gan lielformāta drukas grāmatu klāsts tiek mainīts, lai regulāri lasītājiem varētu piedāvāt kaut ko jaunu. Bibliotēkas vadītāja ir gandarīta par to, ka šajā klāstā ļoti operatīvi tiek piedāvātas jaunākās un lasītākās grāmatas Latvijā. “Reizēm kāds aktuāls izdevums nupat tikai saņemts bibliotēkā, un jau gatava ir arī audiogrāmata vai lieldrukas grāmata.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.