Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Balva par zināšanām un erudīciju. Pļaviņietes pēta satiksmes drošību savā pilsētā

PELNĪTI PANĀKUMI. Pļaviņu vidusskolas 8.b klases audzēkņu komanda, kurā darbojās Elija Muceniece, no labās — Ramona Ivanova, Loreta Paļuga, Justīne Riekstiņa un Alita Paļuga, Ceļu satiksmes drošības direkcijas rīkotajā konkursā “Gribu būt mobils!” sīvā cīņā ieguva trešo vietu. Foto no Pļaviņu vidusskolas

Ar fināla sacensībām noslēdzies Ceļu satiksmes drošības direkcijas rīkotais šī gada konkurss “Gribu būt mobils!” 6. — 8. klases skolēniem. Ļoti sīvā konkurencē Pļaviņu vidusskolas 8.b klases komanda “Drošās ceļinieces” tajā ieguva trešo vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss notika jau 14. reizi, un tā moto bija “Iebrauc ceļu satiksmē!”. Tajā piedalījās 316 komandas no visas Latvijas, kopumā 1585 skolēni. Vispirms notika neklātienes kārta, kurai bija pieteikušās vairākas Aizkraukles novada skolu komandas, bet uz pusfināla sacensībām tika vienīgi “Drošās ceļinieces” — Justīne Riekstiņa, Elija Muceniece, Ramona Ivanova, Alita un Loreta Paļugas. Reģionu sacensībās Bauskā iegūtā pirmā vieta desmit komandu konkurencē nodrošināja viņām tiesības startēt finālā, kas notika Rīgas Motormuzejā.

JAUNA PIEREDZE. Konkursa noslēgums norisinājās Rīgas Motormuzejā, kura apmeklējums jau pats par sevi bija īsts piedzīvojums. Foto no Pļaviņu vidusskolas

Finālā savas zināšanas par ceļu satiksmi un drošību rādīja septiņas komandas — katra reģiona uzvarētāji. Pārbaudījumi bija gan individuāli, gan komandām — testa uzdevumi, vajadzēja minēt burtu rēbusu, uzstādīt pareizās ceļa zīmes uzdevumu grāmatā, kā arī prezentēt mājasdarbu — pētījumu par ceļu satiksmes sistēmu, kuru veido un tajā mijiedarbojas cilvēks, vide un transportlīdzekļi.

Pļaviņieši analizēja “melnos punktus” savas pilsētas satiksmē un piedāvāja risinājumu situācijas uzlabošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Meiteņu veikums sadarbībā ar klases audzinātāju Ivetu Krastiņu deva augsto trešo vietu un 500 eiro naudas balvu ceļojumam. Konkursa laikā bija iespēja iepazīt arī Rīgas Motormuzeja saistošo ekspozīciju.

Skolotāja Iveta Krastiņa atzīst, ka ir patiesi lepna par meiteņu paveikto un sniegumu visa konkursa laikā, jo viņas strādāja ar lielu atbildību un pienākuma apziņu. Iegūtā vieta ir godam nopelnīta! Liels paldies arī skolnieču ģimenēm, kuras atbalstīja un ne vienu vien vakara stundu pavadīja sarunās par satiksmes noteikumiem, ceļa zīmēm un drošu satiksmi.

Loreta atzīst, ka uzvara pusfinālā, iespēja tikt tālāk un panākumi finālā viņām visām bija negaidīti, necerēti, bet par to ļoti lepojas. Konkurss bija iespēja uzzināt kaut ko jaunu par ceļu satiksmes noteikumiem, kas, viņasprāt, ļoti noderēs gan šobrīd kā gājējai un velobraucējai, gan autovadītājai nākotnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elija teic, ka tas viss bija jautrs piedzīvojums ar neaizmirstamām atmiņām. Tagad šķiet, ka pēc iegūtās vietas konkursā var kārtot autovadītāja braukšanas atļauju! Interesants bija Motormuzejs, kur varēja atgriezties senatnē, automašīnu dizainā izjust 18. — 20. gadsimta kultūru.

Arī Justīni sajūsmināja Motormuzeja kolekcija. Pats konkurss viņai licis saprast, cik liela nozīme mūsu ikdienā ir ceļu satiksmes noteikumiem un visam, kas ar tiem saistās — ceļa zīmēm, apzīmējumiem un noteikumiem.

Ramona atzīst, ka šajā konkursā gūts daudz jaunu zināšanu, kā arī nostiprinātas esošās, kas palīdzēs nākotnē nokārtot eksāmenus autovadīšanas tiesībām. Arī viņai patika fināls Rīgas Motormuzejā, kur varēja apskatīt dažādus transporta līdzekļus.

Alita piebilst, ka konkursā piedalījās savas izaugsmes dēļ, lai gūtu pieredzi šāda mēroga valsts konkursiem. Iegūtas arī zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, un šis konkurss visām bijis noderīgs gan mācībās, gan dzīvē. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.