Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Balticovo” plāno putnu barības ražošanai iepirkt līdz 100 000 tonnu Latvijā audzētu graudu

Ilustrācija no canva.com

AS “Balticovo” putnu barības ražošanai šogad plāno iegādāties līdz 100 000 tonnu Latvijas zemnieku audzēto graudu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš informē, ka uzņēmums ir noslēdzis Latvijas zemnieku audzēto graudu pirkšanas līgumus par gandrīz visu plānoto nepieciešamo apmēru līdz nākamā gada ražai. Līgumu slēgšana sākta šā gada martā.

“Mācoties no pērnā gada pieredzes, kad graudu piegādes ķēdes bija traucētas un to cenas pieauga eksponenciāli, šogad īpašu akcentu likām uz agru graudu piegāžu līgumu slēgšanu,” atzīmē Mhitarjans.

Viņš piebilst, ka dējējvista dienā apēd līdz 120 gramiem barības, kur 70-80% veido kvieši un mieži, tāpēc tā ir būtiska daļa no olas pašizmaksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat Mhitarjans skaidro, ka ražotāja realizācijas cenu pārtikas tirgotājiem, kas nav tā pati cena, ko pircējs redz plauktā, ietekmē dažādi faktori. Lielu daļu cenas veido putnu barība, kuru “Balticovo” gatavo pats no vietējo zemnieku graudiem, nākamās būtiskākās pozīcijas ir darbaspēka izmaksas, piegādes ķēde, iepakojums, putnu veselības uzturēšana, energoresursi un pārstrāde.

“Pēdējos sešos mēnešos vairākas no šīm pozīcijām ir stabilizējušās, ir mazinājusies pērnā gada deficīta sajūta, kā arī mēs kā uzņēmums esam spēruši būtiskus soļus, lai iespējami mazinātu pašizmaksu, uzlabojot ražošanas efektivitāti,” norāda Mhitarjans, piebilstot, ka tas tiek darīts gan Latvijas tirgus un pircēju labā, gan arī rūpējoties par konkurētspēju eksporta tirgos, jo 70% produkcijas “Balticovo” pārdod ārpus Latvijas.

Lai neveidotos atkarība no graudu tirgus pašregulācijas, “Balticovo” 2022.gadā investēja sešus miljonus eiro graudu pirmsapstrādes kompleksā Iecavā. Tādējādi kopā ar Bēnes un Madonas elevatoriem “Balticovo” var iepirkt un uzglabāt līdz 80 000 tonnu graudu, kas ļauj slēgt nākotnes darījumus par graudu iegādi un iepirkt tos par izdevīgāku cenu, uzsver Mhitarjans.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vēstīts, ka “Balticovo” pagājušajā gadā strādāja ar 101,801 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 63,1% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga vairākkārt un bija 6,711 miljoni eiro.

“Balticovo” pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. Uzņēmums reģistrēts 1992.gadā, un tā pamatkapitāls ir 5 370 381 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks, pēc “Balticovo” 2022.gada pārskatā minētā, ir SIA “BCO”, kurai pieder 98,13% “Balticovo” akciju. Vienlaikus “BCO” kapitālā, pēc “Firmas.lv” datiem, 67% pieder Tatjanai Poplavskai, bet 33% pieder Valdim Grimzem.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.