Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Baltā galdauta svētkus Iršos svin kopā ar ukraiņiem

KONCERTA DALĪBNIEKI — gan dziedātāji, gan dejotāji.

3. maija vakarā Iršu pagastā aicinājām ļaudis no tuvienes un tālienes, lai pie balti klāta galda svinētu svētkus. Šajā vakarā mūs visus priecēja vidējās paaudzes deju kolektīvs “Irši” un senioru deju kolektīvs “Lēdmane” (vadītāja Ilona Ūdre), Pērses sākumskolas ansamblis un Iršu pagasta vokālais ansamblis (vadītāja Madara Jankalāne), dziedošās un muzicējošās māsas Līga un Madara Jankalānes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

DAIGA ANDERSONE,

KULTŪRAS DARBA ORGANIZATORE IRŠOS

Maijs ir plaukstošs ābeles zieds Latvijas brīvības kokā. Tas uzzied kā ticības apsolījums mūsu latviskajam spēkam — uz saimes galda klātam baltam galdautam, pie kura pulcējas dzimta, rudzu apsētam tīrumam, garīgām vērtībām, kas mantotas no paaudzes paaudzē. Un ikviens, kas pulcējas pie balti klāta galda, izjūt gaišo vienotības sajūtu, ka mēs piederam baltai un stiprai tautai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētku priekšvakarā pagasta iedzīvotājus un viesus sveica Iršu pagasta pakalpojumu centra vadītāja Lāsma Ruža-Riekstiņa, aicinot visus novērtēt brīvības cenu, — mēs varam dzīvot brīvā valstī, runāt savas tautas valodā, dziedāt savas tautasdziesmas. Pagasta gaismas pils vadītāja Dace Grele dalībniekiem bija sagatavojusi pārsteigumu — loteriju.

Kamēr vien latvieši dzīvos, viņi dziedās un dejos — par to liecināja arī mūsu pasākums divu stundu garumā, radot ciešāku piederību savai apkaimei un valstij, esot kopā un radot svētku sajūtu sevī un citos.

Ar mums kopā šajā vakarā bija arī Ukrainas bēgļi, kuri mitinās Vecbebros. Viņi atzina, ka “latvieši ir stipra nācija, bagāta tauta, prot svinēt svētkus un pie klātiem galdiem aicināt ikvienu”. Viņu latviski teiktais “paldies” un “slava Latvijai” skanēja stipri un pārliecinoši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma noslēgumā vienojāmies kopīgā dziesmā un dejā “Zemeņu valsis”, kurā varējām sajust, cik ļoti cilvēki alkst pēc kultūras, atpūtas un gaidāmajām zaļumballēm.

Pēc svētku koncerta baudījām medu un pašcepto maizi (par to paldies maizes cepējām Olitai Ružai, Sandrai Vītolai un Lindai Šmitei), gardos “Zemīšu” pīrādziņus, milzīgo svētku torti, kuru mums sarūpēja Vineta Grinšpone, neizpalika zāļu tēja un kafija.

Paldies ikvienam par svētku sajūtas radīšanu un atkalsatikšanās un kopā būšanas prieku!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.