Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Automašīnas akumulatoru veidi

Automašīnas akumulators ir vairāk nekā tikai enerģijas avots dzinēja iedarbināšanai, tas ir transportlīdzekļa elektriskās sistēmas sirds.

Mūsdienās tirgū ir vairāki automašīnu akumulatoru veidi, katram no tiem ir savas unikālas īpašības un priekšrocības.

Svina skābes akumulatori ir tradicionālais un visizplatītākais akumulatoru veids. Tie satur svina un svina dioksīda plāksnes, kas iegremdētas elektrolītā, kas sastāv no atšķaidītas sērskābes. Šādu bateriju ražošana ir diezgan lēta un tās ir viegli pārstrādājamas, no otras puses tām ir salīdzinoši īss kalpošanas laiks un ir nepieciešama regulāra apkope.

AGM (Absorbent Glass Mat) akumulatori ir uzlabots svina skābes akumulatoru veids. Tie izmanto stiklšķiedras separatoru, kas absorbē elektrolītu, padarot akumulatoru izturīgu pret vibrācijām un nodrošina ilgāku kalpošanas laiku praktiski bez apkopes. Šie akumulatori ir ideāli piemēroti modernām automašīnām ar lielu skaitu elektronisko sistēmu.

Gela baterijas satur elektrolītu gela stāvoklī. Tie ir mazāk pakļauti noplūdei un var darboties plašākā temperatūras diapazonā nekā tradicionālie svina skābes akumulatori. Gela akumulatori ir arī ļoti izturīgi pret dziļu izlādi, padarot tos par ideālu izvēli transportlīdzekļiem ar lielu enerģijas patēriņu gaidīšanas režīmā.

Litija jonu akumulatori ir moderns akumulatoru veids, ko visbiežāk izmanto elektriskajos un hibrīdautomobiļos. Tiem ir augsts enerģijas blīvums, zema pašizlāde un ilgs kalpošanas laiks. Litija jonu akumulatori var arī ātri uzlādēties un izlādēties, padarot tos ideāli piemērotus izmantošanai automobiļu rūpniecībā.

Niķeļa metāla hidrīda akumulatori tiek izmantoti arī hibrīdautomobiļos. Tie nodrošina diezgan augstu enerģijas blīvumu un var izturēt lielu skaitu uzlādes un izlādes ciklu, taču tie ir smagāki un dārgāki nekā litija jonu akumulatori.

Akumulatora veida izvēle ir atkarīga no daudziem faktoriem, tostarp transportlīdzekļa veida, ekspluatācijas apstākļiem, nepieciešamajiem resursiem un budžeta. Katram tipam ir savas priekšrocības un trūkumi, un ir svarīgi tos visus ņemt vērā, pieņemot lēmumu par jauna akumulatora iegādi. Neatkarīgi no jūsu izvēles ievērojiet transportlīdzekļa un lādētāja ražotāja ieteikumus, lai maksimāli palielinātu akumulatora darbības laiku un efektivitāti.

Signeda.lv piedāvā plašu auto akumulatoru izvēli, kas atbilst jebkura veida un markas auto vajadzībām. No uzticamas svina skābes līdz inovatīviem litija jonu modeļiem – katrs vadītājs atradīs ideālu variantu, kas nodrošinās viņa transportlīdzekļa stabilu veiktspēju un ilgmūžību. Izvēlieties signeda.lv, lai jūsu automašīna kustētos ar maksimālu efektivitāti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.