Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Atvieglos ugunsgrēku dzēšanu mežā. Sēlijas virsmežniecība saņēmusi jaunu “Mersedesu”.

UNIVERSĀLA. Automašīnas Mercedes Benz Unimog U4023 pamatfunkcija ir meža ugunsgrēku dzēšanas darbi. Viena no galvenajām iezīmēm ir spēja piekļūt grūti sasniedzamās vietās. Publicitātes foto.

Piekļūs grūti sasniedzamās vietās

Valsts meža dienesta (VMD) Sēlijas virsmežniecība saņēmusi jaunu Mercedes Benz Unimog U402 auto meža ugunsgrēku dzēšanai par vairāk nekā 250 000 eiro. Jaunās Sēlijas virsmežniecības automašīnas atrašanās vieta būs Koknesē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādējādi patlaban dienesta rīcībā ir 31 ugunsdzēsības autocisterna — katrā virsmežniecībā ir vismaz divas šādas automašīnas, bet dažās — vairāk. Kā pastāstīja Sēlijas virsmežniecības inženieris ugunsapsardzības jautājumos Juris Čaupjonoks, pagaidām jaunā automašīna vēl ir Jēkabpilī un uz Koknesi to pārvedīs, kad būs piemērotāki laikapstākļi transportēšanai.Sēlijas virsmežniecībā šī ir trešā specializētā tehnika, kas saņemta pēdējo desmit gadu laikā. “Principā tas ir pietiekami,” teic Juris Čaupjonoks. “Vienīgā problēma, ka ugunsdzēšana ir sezonas darbs, līdz ar to jāpieņem sezonas darbinieki, kas strādās ar šo automašīnu.”Automašīnas Mercedes Benz Unimog U4023 pamatfunkcija ir meža ugunsgrēku dzēšanas darbi. Viena no galvenajām atšķirībām, salīdzinot ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsības automašīnām, ir salīdzinoši nelielais auto svars, manevrētspēja un paaugstināta caurgājamība bezceļa apstākļos. Šīs automašīnas var pārvietoties pa ūdeni līdz pat 0,8 metru dziļumam. Galvenā un nozīmīgākā šīs mašīnas iezīme ir spēja nokļūt grūti pieejamās vietās, automašīnā var regulēt arī auto riepu spiedienu, neizkāpjot no automašīnas kabīnes.Viena specializētā automašīna izmaksā vairāk nekā 250 000 eiro, tās pamatbāzi ražo Vācijā, savukārt sūkņus uzstāda Lietuvā.Virsmežniecības inženieris vēl piemetināja, ka šī mašīna saņemta jaunā krāsojumā, kāds turpmāk paredzēts ugunsdzēsības mašīnām — dzeltens ar sarkanu. 

Fakts

Sēlijas virsmežniecībā pērn dzēsti 10 ugunsgrēki aptuveni 13 ha platībā.

Uzziņa

VMD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas atbild par meža politikas realizāciju visā Latvijas teritorijā, uzrauga normatīvo aktu ievērošanu un realizē atbalsta programmas ilgtspējīgas mežsaimniecības jomā. VMD ir arī medības uzraugošā iestāde.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.