Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ātri esam gatavi atteikties no tā, ko citi veidojuši gadu desmitiem

Skolā gatavojamies iesniegt pašvērtējuma ziņojumu, tam jābūt gatavam līdz 1. novembrim. Tarifikāciju esam uztaisījuši, ar skolotāju algām viss ir labi. Esam iesnieguši arī skolas budžetu nākamajam gadam, atlikusi tikai aizstāvēšana. Viss mierīgi rit savu gaitu.
Portālā Manablss.lv esmu iesniedzis iniciatīvu par kvalitatīvu skolas laiku bez personiskajām viedierīcēm sākumskolās un pamatskolās. Viens no skolas uzdevumiem ir nodrošināt kvalitatīvu mācību procesu. Ar pedagogiem diskutējot saprotam, ka ir gadījumi, kad mums pašiem jāiegulda darbs, lai kvalitāte uzlabotos. Tāpat esam pievērsušies kvalitātes pazemināšanās faktoriem — viedierīcēm, kas pasliktina skolēnu savstarpējām attiecības. Ir grūti uzlabot zināšanas bērniem, ja viņu uzmanība visu laiku ir fokusēta uz ierīci. Tā par sevi visu laiku atgādina, telefonā izlec paziņojumi, tas vibrē un neļauj koncentrēties mācībām. Tāpat mēs redzam, ka bērni dēļ šīm ierīcēm un tajās esošajām spēlēm ir samērā agresīvi, uzbudināti un uzvilkti. Mēs gribētu, lai starpbrīžos viņi izkustās un stundā atgriežas svaigu gaisu saelpojušies, bet tā vietā bērni nāk uzvilkti, nav pabeiguši līmeni spēlē, vai kaut kas nav sanācis kā gribēts. Redzam, ka savstarpējā komunikācija starpbrīžos ir vāja. Mazos bariņos bērni sēž un kopā veras telefona ekrānos, kaut ko savā starpā pārrunā, spēlē spēles un skatās “Tik Tok” video. Bieži bērnu rīcība ir nedabiska mūsu skolai, parādās ievazātas nianses. Vēlāk uzzinām, ka tas ir “trends”, modernisms no sociālajiem tīkliem, ko viņi ievieš savā ikdienā. Pedagogiem ir grūti sacensties ar viedierīcēm un to ietekmi uz bērniem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.