Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ātri aizmirsies

Pirms pāris nedēļām lielveikalā, gaidot, kad paziņa samaksās par pirkumu, izdzirdu tādu kā strīdu. Gribot negribot nācās visu noskatīties un noklausīties. “Lūdzu, nelieniet man virsū! Ievērojiet distanci!” kāds vīrietis teica aizmugurē stāvošajam. Otrs augstprātīgi pavaicāja: kāpēc? Tāpēc, ka kovids! Tādu atbildi viņš saņēma, par ko — kāds gan tur brīnums! — tika iesmiets. Kā tad! Kovids viņam!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šķiet, par šo vārdu apmaiņu jau biju aizmirsusi, bet atcerējos, ieejot citā lielveikalā. Pie konditorejas izstrādājumiem, kur pašapkalpošanās, stāvēja cilvēki. Tieksiet — kas gan tur īpašs! Protams, tur vienmēr pircēji pavada ilgāku laiku, izvēloties, kuru no maizītēm pirkt. Pāris gadu laikā bijām pieraduši, ka gan sveramie cepumi un citi konditorejas izstrādājumi ir vai nu safasēti, vai arī pa vienam iesaiņoti. Tikai ne šoreiz.

Kurš ar standziņām, kurš ar pirkstiem lika maizītes un pīrādziņus maisiņā. Cits aposta, kā smaržo, cits patausta, vai pietiekami mīksta, cits cilā, iespējams, pētīdams, cik glīts vai neglīts cepums izdevies. Kailām rokām, tādu greznību kā vienreizlietojamos cimdus neatrast. Citam vajag atstāt arī savu zobu nospiedumus (tas manīts pie āboliem), tas nekas, ja nepirks. Taču šī novērojuma nagla bija, kad kāda pircēja turpat izklepojās, aizlikdama mutei priekšā roku, un pēc klepus lēkmes ar to pašu roku svētā mierā lika maisiņā maizītes. To noskatoties, gribas teikt — cik labi bija, kad visu iesaiņoja.

Vai cilvēks, sasniedzis 30, 40 un vairāk gadu vecumu, nekā nezina par elementārajām higiēnas normām? Vēl jo vairāk, ka pēdējo divu gadu laikā tās visos plašsaziņas līdzekļos tiek atgādinātas kā reizrēķins, joprojām tiek pārraidītas veikalos. Varētu par to arī neatgādināt, jo tas ir jāieaudzina katram bērnam mazotnē jau ģimenē. Ir kovids vai nav, nav svarīgi. Lai arī trīs mēnešus ziņas par koronavīrusa izplatību vairs nav TOP1, tomēr saslimšanas gadījumi vēl ir (1. jūnijā reģistrēti 176). Ik palaikam mūs pārsteidz arī citas slimības.

Ātri gan mums piesardzība aizmirsusies! Neelposim viens otram pakausī, arī maizītes un cepumus ņemsim ar tam domātajiem rīkiem vai vienreizlietojamajiem cimdiem. Tas ir tik maz prasīts un neko nemaksā. Tāpēc sargāsim sevi un citus, būsim kulturāli! 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.