Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Atļaujam aizaugt latviskām ainavām. Māra Loca ceļojumu pārdomas starp pagātni un tagadni

Nenogurstošajam novadpētniekam un Latvijas apceļotājam Mārim Locam nav nekādu Latvijas valsts augstāko apbalvojumu. Un varbūt arī nevajag, jo viņam Latvija ir sirdī, un tās mīlestības apliecinājums ir viņa fotogrāfijās.
1991. gadā Kara muzejā atklāja M. Loca pirmo fotoizstādi “Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušo karavīru apbedījumu vietas”. 1993. gadā turpat atklāja viņa fotoizstādi “Šajā zemē daudz vēl svētu vietu...”, kurā varēja skatīt Latvijā kritušo leģionāru apbedījumu vietas. Savulaik līdzīgas izstādes bijušas arī vairākos muzejos. Ar Latvijas Okupācijas muzeju M. Locs sadarbojās kopš 2001. gada, kad tur atklāja fotoizstādi “Rīga agrāk un tagad”. 2007. gada 23. augustā sadarbību muzejs vainagoja ar kopīgu izstādi “Piemiņas vietas Vidzemē, Rīgā un Rīgas apkārtnē. Komunistiskais terors un nacionālo partizānu darbība 1919 — 1991”, kurā varēja skatīt vairāk nekā 350 attēlu, ko papildināja apraksti un kartes.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.