Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ar zaļumballi Viesītē atdzimst senā Āžu kroga pagalms

Līdz pat 1926. gadam Viesīti, kas 1928. gadā ieguva pilsētas tiesības, sauca par Āžu miestu. Atzīmējot šī nozīmīgā notikuma 95. gadadienu, biedrība “Āžu miesta rezidence” ielūdz uz Āžu miesta pilsētas tiesību piešķiršanas balli 4. augustā no 18.00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zaļumballe notiks Viesītes senākās ēkas Āžu kroga, kas celts ap 1840. gadu, pagalmā. 2022. gadā veiktās arhitektoniski mākslinieciskās izpētes laikā tika atklāti ļoti nozīmīgi ēkas vēstures fakti. Pēc izpētes autora, arhitektūras vēsturnieka un būvpētnieka Ilmāra Dirveika atzinuma ēka saglabājusi tās autentisko veidolu un apjomu. Balles ievadā viesiem būs iespēja pirmo reizi iepazīties ar pētījuma rezultātiem.

Āžu miesta pilsētas tiesību piešķiršanas ballē muzicēs “Hāgenskalna muzikanti”, kas šogad atzīmē 25 darbības gadus. Tautas mūzikas aprindās šī kapela ir viena no zināmākajām Latvijā, kuras repertuāru veido tieši 20. gadsimta sākuma un 20.–30. gadu ziņģes un estrādes grāvēji. Tā laika modes deju soļus ierādīs kapelas pieaicināti dejotāji, kas ne vien paši dejos, bet apmācīs arī balles viesus.


Turpinot atzīmēt Viesītes pilsētas jubilejas gadu, kultūras un sociālā antropoloģe, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes lektore Māra Neikena pētīs, kā notika pilsētas tiesību piešķiršana kādreizējam Āžu miestam 1928. gadā. Ar pētījuma rezultātiem sabiedrība tiks iepazīstināta valsts svētku laikā šī gada novembrī.

Pasākums notiks 4. augustā no pulksten 18.00 Amatnieku ielā 2, Viesītē. Zaļumballes viesiem būs iespēja baudīt “Sēlijas kebabu” un kokteiļus no “Dvietes īstā lauku saldējuma”. Balli rīko biedrība “Āžu miesta rezidence” ar Jēkabpils novada pašvaldības un Sēlijas kultūras programmas finansiālu atbalstu. Ieeja bez maksas, bet vēlama ierašanās vakartērpos 20. gadsimta sākuma stilā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.