Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ar plostu pa Gauju

Jau 25. reizi — Plostnieku svētki Strenčos
Ar ko jums asociējas vārds “Strenči”? Droši vien daudzi atbildētu, ka tur atrodas psihoneiroloģiskā slimnīca, bet būs arī tādi, kas zinās, ka tā savulaik bija plostnieku galvaspilsēta. Kā apliecinājums tam ir Plostnieku svētki, kuri maija trešajā sestdienā Strenčos notika jau 25. reizi.
Pasākuma rīkotāji bija padomājuši, lai garlaicīgi svētkos nebūtu nevienam. Bija gan gadatirgus un floristu izstāde, gan Kennelkluba suņu izstāde un paraugdemonstrējumi, pašdarbības kolektīvu koncerti, gan vizināšanās ar pontonlaivu “Made Marija” un vēl daudzi citi pasākumi un aktivitātes. Vēderprieku cienītāji sevi varēja palutināt, piedaloties akcijā “Kūku kūka”, kur par ziedojumiem varēja nodegustēt kūkas pēc sirds patikas. Šī tradīcija biedrībai “Šūpolēs” ir 12 gadus, katru gadu tā atrod kādu mērķi — kultūras, izglītības vai cita veida labdarībai, kurā vākt ziedojumus. Šogad ziedojumi bija paredzēti ukraiņu bērnu apmācībai. Taču galvenais notikums, protams, bija svinīgā plostnieku sagaidīšana, kuri pie pilsētniekiem uz pašdarinātā plosta ieradās jau 25. gadu pēc kārtas. Man kā iesācējai šo svētku apmeklēšanā un neprašai plostu būvēšanā gan šķita, cik tas plosts ir lēns. Kopš tas parādījās pie apvāršņa, pagāja nepilna pusstunda, kā tas piestāja krastā.
Izrādās, šogad izdevies uzbūvēt rekordgaru plostu — kopgarumā nedaudz virs 100 metriem. Pirms nokļūšanas Strenču centrā pa Gaujas līkločiem tas veicis četrdesmit kilometru garu ceļu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.