Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ar pārliecību par rezultātu. Kovida laika veiksmes stāsts.

SIA “Qhous” Aizkrauklē, bijušās VEF telefona aparātu rūpnīcas teritorijā, darbojas vien pusotru gadu. Tās dibinātājs un vadītājs ir ķekavietis Armands Šonmanis. Neraugoties uz tik neilgu laika sprīdi, uzņēmumam jau ir stabils klientu loks ārzemēs, pamatīgs apgrozījums. Līgumu, kā arī plānoto darbu grafiks sniedzas līdz šī gada beigām. Lai darbus veiktu laikus, nesen atvērta jauna ražotne Ķekavā un plānota vēl viena Aizkrauklē.

“Qhous” rašanās ir vairāk nekā brīnums. Pirmkārt, darbību sāka sarežģītajā pandēmijas laikā, kad spēkā bija dažādi ierobežojumi, kuru dēļ notika pretējs process — daudzus uzņēmumus slēdza. Pirmie klienti sadarbībai ar “Qhous” piekrita tad, kad īstas ražotnes vēl nemaz nebija. Turklāt, lai ražošanu sāktu, nebija nepieciešamo finanšu. Avantūra, izaicinājums, lai kas tas būtu, negulētās naktis, stress, arvien jaunu uzdevumu risināšana rezultējusies ar šobrīd no parādu nastas teju atbrīvojušos, modernu un dinamisku uzņēmumu.
Sarunas laikā Armands Šonmanis man vairākkārt saka — bez ģimenes atbalsta šī visa nebūtu. Uzņēmums juridiski darbu sācis pirms pusotra gada, un pērn februārī no Aizkraukles pie klienta devās pirmie fiziskie produkti — koka paneļi.
Startē ar mammas pieciem tūkstošiem
— Kā tas sākās?
— Pirms tam strādāju uzņēmumā, kurā nodarbojos ar metāla konstrukciju ražošanu un vēlāk alumīnija iestiklojuma sistēmu ražotnē. Daudz nācās darboties ar eksportu, konkrēti uz Skandināviju. Pirms diviem gadiem martā piedzima dēls, sapratu, ka gribu pats uzbūvēt māju, un to arī izdarīju. Būvēju pārsvarā no koka. Līdz septembrim savu ideju par koka māju biju attīstījis tik tālu, ka gribu atvērt pats savu ražotni. Sieva dzīvoja mājās, auklēja divus bērnus, es aizgāju no labi apmaksāta darba, un man pašam bija jautājums — kas būs tālāk, kā dzīvosim? Bija tikai ideja. Pusgadu strādāju tikai ar pārdošanu, bija tikai birojs, nevis fiziskas ražošanas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.